Bendrovės nuotr.

Pasak „Regitros“ specialistų, praktikoje pasitaiko atvejų, kai įsigijęs automobilį naujasis jo savininkas neskuba įregistruoti jo savo vardu, o kartais net ir visai pradingsta. Tai neretai sukelia rūpesčių buvusiam transporto priemonės savininkui – dažnai jis sulaukia pranešimų apie paskirtą baudą už nusižengimus, kuriuos iš tiesų padarė ne jis. Kaip apsisaugoti nuo tokių situacijų?

Specialistų teigimu, pardavus automobilį, būtina laiku tai deklaruoti ir tinkamai sudaryti įsigijimo dokumentus. Pardavus automobilį ar kitą transporto priemonę, „Regitrai“ apie tai reikia pranešti per 15 dienų nuo pirkimo–pardavimo sutarties pasirašymo dienos.

„Iš tiesų ir automobilio pardavėjas, ir pirkėjas turi tam tikras prievoles. Pardavėjas mums turi pranešti, kad transporto priemonė jam nebepriklauso, o pirkėjas turi įregistruoti ją savo vardu. Deja, pasitaiko situacijų, kai pirkėjas to nepadaro ir buvusiam savininkui paskiriama bauda. Pastarajam vėliau tenka įrodinėti, kad automobilis jam nebepriklauso“, – teigia „Regitros“ Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.

Pardavus automobilį, pirmiausia reikia deklaruoti šį faktą. Kad kilus ginčui turėtumėte pagrįstus įrodymus, tinkamai sudarykite pirkimo–pardavimo sutartį. „Visada stengiamės žmonėms priminti, kad labai svarbu sutartyje nurodyti visus reikalingus duomenis, o svarbiausia, jog jie būtų tikri. Visada patikrinkite, ar tikrai teisingai nurodoma informacija apie pirkėją, pardavėją, automobilio kainą ir panašiai. Nepamirškite turėti pinigų perdavimo įrodymą. Jei yra bankinis pavedimas, tuomet paprasčiau, nes turėsite išrašą, tačiau jei atsiskaitoma grynaisiais, visada tai užfiksuokite raštu“, – sako D. Jurgutis.

Norint deklaruoti transporto priemonės pardavimą, jums nebūtina vykti į „Regitros“ padalinį. Šį veiksmą galima atlikti tiesiog internetu vos per keletą minučių Kelių transporto priemonių registravimo sistemoje eKETRIS.