FB nuotr.

Nors Lietuvos sodininkai jau garsiai kalba apie tai, jog obuolių kainos netrukus sparčiai kils, tačiau savaitgalį pasidairius po Kėdainiuose esančias turgavietes to tikrai nebuvo galima pasakyti. Turguje obuolių buvo siūloma daugiausiai iš visų prekių. O ir kainos jų tokios, kad kilogramą gali nusipirkti net ir vargingai gyvenantys.

Kainos svyruoja

Obuolių kainos svyruoja. Vieni už raudonskruosčių ar geltonskruosčių kilogramą prašo 80 euro centų, o štai kitur galima rasti ir už 30 euro centų.

Kainas, pasak prekeivių, dažniausiai lemia prekinė išvaizda: obuolių dydis, estetinis vaizdas, skonis.

Prekeiviai pastebi, kad žmonės vis dažniau linkę ragauti tai, ką perka. Ypač žiemą ar jai besibaigiant pirkėjai žiūri, kad obuoliai nebūtų pakąsti šalčio ir praradę savo skoninių savybių ar net sugedę.

Pasirinkimas nemenkas

Nuo labai prastų oro sąlygų – pavasarinių šalnų ir nuolat lietaus merkusio rudens nukentėję sodininkai sako, kad obuolių derlius šiai žiemai ritantis į pabaigą mažesnis nei buvo pernai tuo pačiu metu.

Augintojai net prognozuoja didesnes kainas nei pernai. Oficialiai pranešama, kad obuolių kaina už kilogramą gali šoktelti net iki 1,2 euro. Tačiau bent jau kol kas to nesijaučia.

Net didieji prekybos tinklai savaitgalį skelbia akcijas ir gražiausius obuolius pardavinėja po 65 euro centus. O jei kam per brangu – prašome užeiti į turgų, ten obuolių įsigysite dar pigiau.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS