Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bitės įgėlimas antrą kartą buvo mirtinas

Praėjusį pirmadienį Biržų ligoninės medikams nepavyko išgelbėti 1966 metais gimusio biržiečio gyvybės. Jam įgėlė bitė. Manoma, kad žmogų ištiko anafilaksinis šokas.

Anafilaksija - ūmi visą organizmą apimanti grėsminga alerginė reakcija. Ji ypatingai pavojinga ir yra žaibinė, ypač kai į organizmą alergenas patenka pakartotinai.

Praėjusį pirmadienį, 16.15 valandą, į Biržų šeimos gydytojų centrą moteris atvedė dūstantį savo vyrą. Tik įvedus į vidų jis susmuko.

Iš pradžių medikams dar buvo sunku susigaudyti, kas vyksta. Vyras tik prašvokštė, kad „man tas pats".

Vėliau paaiškėjo, kad žmogus buvo ant statybos pastolių, kai jam įgėlė bitė.

Viena medicinos slaugytoja prisiminė, kad vyrui prieš metus buvo įgėlusi bitė ir jis dėl to buvo patyręs šoką. Žmogus buvo paguldytas procedūriniame kabinete, jam suleistas adrenalinas, gydytoja jam ventiliavo plaučius.

Skubiai atvykę greitosios medicinos pagalbos medikai vyrą nuvežė į Biržų ligoninę. Čia pacientas buvo reanimuojamas, tačiau, deja, išgelbėti jo gyvybės nepavyko.

Biržų Šeimos gydytojų centro vadovė, gydytoja Elena Šakelienė sakė, kad žmogui prieš metus buvo įgėlusi bitė, tuomet buvo alerginė reakcija. Dabar ji buvo žaibinė.

Ligonį konsultuojanti gydytoja dar praėjusį gruodžio mėnesį jam rekomendavo nusipirkti švirkštą su adrenalinu, išrašė receptą. Jis nepigus, kainuoja 50 eurų. Tačiau alergiškiems žmonėms vasaros laikotarpiu tokį turėti būtina. Įgėlus bitei tokiu švirkštu galima susileisti sau į šlaunį adrenaliną netgi per rūbus.

Paprastai žaibinė alerginė reakcija trunka nuo 3 iki 30 minučių.

Bitė įgelia, palieka geluonį. Svarbu kuo skubiau jį ištraukti ir tą vietą šaldyti. Turint švirkštą būtina kuo skubiau susileisti adrenaliną. Ligonį privaloma skubiai vežti į gydymo įstaigą, geriausia į ligoninę, nes reikalinga intensyvi terapija.

Pirmasis alergijos požymis - odos pakitimas. Ji parausta, išberia lyg dilgėlinė, niežti visą kūną. Po to atsitinka gerklų edema - žmogus negali iškvėpti oro. Tada atsiranda dusulys, rijimo sutrikimai, brinksta plaučiai. Vėliau prasideda širdies ir kraujagyslių pažeidimai. Žmogų ištinka anafilaksinis šokas.

„Tai labai skaudi nelaimė, jaučiamės, lyg būtume netekę šeimos nario. Nuoširdi užuojauta artimiesiems", - kalbėjo gydytoja Elena Šakelienė.

Šią vasarą tai pirmas atvejis, kai Biržų rajone dėl vabzdžio įkandimo ir patirto šoko mirė žmogus.

 

Jurgita Morkūnienė

Rekomenduojami video