Šeimininkai pranešė, kad iš viso išniekinta dešimt avilių. Vienas avilys buvo sulaužytas visiškai ir numestas ant žemės, o dar devyni buvo sugadinti taip, kad bitutės mirtų. / Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Prieš keletą dienų piktadariai Kėdainių rajone išniekino Kilkų bičių ūkį. Suniokojus tuziną avilių tūkstančiai bičių žuvo, o tos, kurios liko gyvos, kovoja, kad išgyventų. Šeimininkai sako, kad joms išgyventi šansų yra labai maži. Žmonės įtaria, kad bičių ūkis galėjo užkliūti konkurentams, todėl kreipėsi į policiją, o ši savo ruožtu pradėjo ikiteisminį tyrimą ir ieško niekadėjų.

Bitininkai sako, kad šitaip suniokoti avilius galėjo tik beširdis arba kerštaujantis žmogus. Įtariama, kad taip su kolegomis galėjo norėti susidoroti konkurentai. Nukentėjusiųjų nuotr.

Bitininkai sako, kad šitaip suniokoti avilius galėjo tik beširdis arba kerštaujantis žmogus. Įtariama, kad taip su kolegomis galėjo norėti susidoroti konkurentai. Nukentėjusiųjų nuotr.

Norėjo viešinti„Labai liūdna, kad tenka pasidalinti ir liūdnomis žiniomis, bet manome, kad tai reikia viešinti! – socialiniame tinkle „Facebook“ pranešė ūkio savininkai. – Tūkstančiai bitučių paliktos žiauriai mirčiai. Tiesiog labai liūdna, kad mus supa tokie žmonės.“

Tokia skaudžia žinute Kilkų bičių ūkio savininkai pasidalijo šeštadienio popietę, keletą valandų po žiauraus įvykio. Vaizdas, kurį savo bityne išvydo jo savininkai, sukrėtė.

Dešimt avilių

Šeimininkai pranešė, kad iš viso išniekinta dešimt avilių. Vienas avilys buvo sulaužytas visiškai ir  numestas ant žemės, o dar devyni buvo sugadinti taip, kad bitutės mirtų. Nuo avilių buvo nuplėšti stogeliai ir išlaužyti koriai.

„Ne, netyčia tikrai taip nutikti negali. Jei būtų stiprus vėjas ar kažkas, būtų galėję nupūsti vieną arba du, bet ne visą sekciją avilių. Taip pat jų stogai užsidaro labai stipriai, ant jų uždedamos plytos. O kai pamatėme šį vaizdą, viskas buvo nuimta“, – po įvykio pasakojo nuo piktadarių nukentėjusi Kėdainių rajono bitininkė Erika Kilkuvienė.

Kreipėsi į policiją

Ūkio savininkai nedelsdami kreipėsi į policiją. Tą pačią dieną į įvykio vietą atvyko Kėdainių rajono policijos komisariato pareigūnai. Policija aptiko sniege įspaustus žmogaus pėdsakus, kurie rodė, jog  šalia avilių kažkas lankėsi. Rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas, policija ieško niekadėjų.

Gali išmirti

Pareigūnams surinkus visus įkalčius bičių ūkio šeimininkai nedelsiant ėmėsi gelbėti biteles. Tūkstančiai jų jau buvo mirusios, šeimininkai bando gelbėti likusias. Tiesa, vilčių tai padaryti tikrai yra nedaug, mat dėl to, kad buvo pažadintos ir sušalo, jos gali išmirti visos. Jei bitutės ir išgyvens, kokybiško medaus nebepagamins.

Bitininkai sako, kad šitaip suniokoti avilius galėjo tik beširdis arba kerštaujantis žmogus. Įtariama, kad taip su kolegomis galėjo norėti susidoroti konkurentai. Tačiau bitininkai nenuleidžia rankų, planuoja savo valdose įrengti vaizdo stebėjimo kameras. Tikimasi, kad tai atbaidys piktavalius.

Dimitrijus KUPRIJANOVAS