Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Po teismo posėdžio – pas bites

Inga Borusevičienė teismo posėdžių sekretore Klaipėdos apylinkės teisme dirba jau dvyliktus metus. Kasdien darbe ji susiduria su vis nauja gyvenimiška situacija, skirtingais žmonėmis, jų emocijomis ir išgyvenimais. Poilsiui ir atsipalaidavimui po dienos darbų ji atrado netradicinę priemonę – bites.

Inga pasakoja, kaip bitės atsirado jos gyvenime ir virto laisvalaikio praleidimo būdu, energijos šaltiniu, rašoma Klaipėdos apylinkės teismo pranešime. „Esu toks žmogus, kuriam patinka nuolat tobulėti, taigi ir laisvalaikį renkuosi tokį, kuris man pateiktų iššūkių, skatintų įgyti naujų žinių. Anksčiau mane domino tik grožio sritis ir viskas kas susiję su moteriško grožio puoselėjimu.

Turėdama laisvo laiko, lankydavausi seminaruose, kuriuose mokiausi atskleisti ir pabrėžti moterišką grožį. Tačiau asmeniniame gyvenime įvyko pokyčiai – sutikau širdžiai artimą žmogų, kuris vertėsi bitininkyste ir po truputį mokydamas mane bitininkavimo subtilybių išmokė pamilti bites ir šį vaikystę menantį amatą.

Prisimenu, kad nuo mažens draugavau su bitėmis. Mano prosenelė turėjo kelis aviliukus prie kurių kartu eidavome kiekvieną vasarą, prižiūrėdavome bičių šeimas, rinkdavome medų, atakiuodavome korius, su medsukiu sukdavome medų”, – pasakoja Inga.

Didžiausias iššūkis – tinkamas sklypas bičių aviliams

„Klausydamasi apie bites ir bitininkystę, labai tuo susidomėjau, mane ši sritis tiesiog įtraukė. Norėjau įgyti daugiau žinių, todėl baigiau pradedančiųjų bitininkų kursus ir tapau diplomuota pradedančiąja bitininke. Tačiau vien šių kursų nepakanka, nuolat skaitau literatūrą apie bites, dalyvauju bitininkų seminaruose. Galiu pasakyti, kad bitininkai labai draugiški žmonės, jie noriai dalinasi patirtimi ir patarimais.

Na, o didžiausias iššūkis buvo rasti tinkamą vietą bitelių auginimui. Sklypo paieška užtruko net dvejus metus, nes jam kėlėme ypatingus reikalavimus. Norėjome, kad sklypas būtų netoli Klaipėdos, tam kad galėtume nuvažiuoti ten po darbų, ramioje vietoje prie vandens telkinio, neapsuptas gyvenamųjų namų, dirbamų, purškiamų chemikalais laukų. Visus mūsų reikalavimus atitinkantį sklypą radome miškų apsuptyje, prie upelio, kas ir suteikia mūsų medui tokią ypatingą, tamsią spalvą, išskirtinį kvapą, skonį ir saldumą“, – sako Inga, kuri šiuo metu prižiūri 20 avilių ir pastebi, kad medaus kiekis yra tiesiogiai proporcingas laikui, kuris skiriamas bitėms.

Bitės – ne tik poilsis, bet ir nauda

Avilių priežiūra – tai ne tik poilsis ir malonus laikas gamtoje, šis laisvalaikio praleidimo būdas atneša ir naudą – kvapnų, skanų ir sveikatai labai naudingą medų. Vasaros laikotarpiu iš vieno avilio yra išsukama apie 50 kilogramų medaus. Medus gali būti toks pats veiksmingas vaistas nuo kosulio, kaip ir daugelis vaistinėse parduodamų sirupų. Kasdieninis medaus vartojimas gerina sveikatą, tiekdamas kūnui antioksidantus, kurie pašalina laisvuosius radikalus, galinčius sukelti ligas.

Medus taip pat gerina imuninės sistemos darbą, apsaugodamas nuo daugelių ligų. Jo sudėtyje yra polifenolio, kuris laikomas galingu antioksidantu, galinčiu sumažinti širdies ligų ir vėžio riziką. Bitininkystė įtraukė ir šeimą Savo darbą puikiai suderinu su laisvalaikiu tarp bičių. Vaikai taip pat noriai kartu važiuoja į bityną, jie turi savo bitininkų kostiumus ir nebijo eiti prie avilių.

Šis širdžiai mielas užsiėmimas tapo mūsų šeimos atsipalaidavimo būdu. Dabar tai yra bendra veikla, kuri mus visus suvienija. Puikiai jaučiuosi, galėdama po darbo dienos teisme nuvažiuoti į mišką bei nueiti prie bičių. Ši veikla labai atpalaiduoja, padeda pamiršti kasdienius rūpesčius, susilieti su gamta.

Bitininku gali būti kiekvienas „Bitininkystė nereikalauja ypatingo pasiruošimo, mokymų ar pašaukimo. Iš esmės, bitininku gali būti kiekvienas, juk informacijos viešojoje erdvėje yra labai daug, o ir patys bitininkai noriai dalijasi patirtimi, kviečia sezono metu padirbėti savo bitynuose. Jeigu žmogus nebijo bičių įgėlimų, nėra jiems alergiškas, mėgsta ir nori daug laiko praleisti gamtoje, tuomet – pirmyn, viskas įmanoma“, – teigia Inga.

Jos teigimu, susidomėjus bitininkyste, reikėtų pasikalbėti su patyrusiu bitininku, papasakoti kiek šeimų norėtumėte auginti ir jis patars nuo ko pradėti. „Svarbiausia yra atrasti tokį poilsio būdą, kuris jus atpalaiduotų, įkvėptų ir skatintų tobulėti. Juk geras poilsis yra produktyvesnio darbo ir laimingesnio gyvenimo garantas“, - sako Inga.

Rekomenduojami video