P. Lileikio nuotr.

Pirmą kartą visame pasaulyje minint Bitės dieną, Prezidentė Dalia Grybauskaitė Ignalinos rajone, Stripeikiuose, esančiam Bitininkystės muziejui padovanojo bičių avilį, puoštą vaikų piešiniais.

Avilį, iki šiol stovėjusį šalies vadovės sode Turniškėse, pirmieji galėjo išvysti į Bitės šventę susirinkę svečiai iš visos Lietuvos, o nuo šiol galės pamatyti ir visi vienintelio šalyje Bitininkystės muziejaus lankytojai.

Anot pranešimo, šalies vadovės sveikinime šventės dalyviams sakoma, kad Bitės dienos atsiradimas – geriausias įrodymas, kokia yra svarbi bitė gamtai ir visos planetos išlikimui. Lietuva nuo seniausių laikų rūpinosi bitininkyste, paminėdama ją ir valstybės statutuose. Tik Lietuva turi išskirtinę bičiulystės sąvoką ir yra įpratusi apie bites kalbėti kaip apie žmones.

Pasak Prezidentės, iš bitės yra ko pasimokyti visiems – ne tik darbštumo, bet ir pasiaukojimo bei supratimo, kad net patys mažiausi gali padaryti labai daug – pakelti už save didesnę naštą. Mūsų tauta, anot šalies vadovės, lyg bičių šeima – kurianti ir mylinti Lietuvą, o grėsmės akivaizdoje pakylanti jos ginti.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamoje Bitės dienos šventėje Stripeikiuose dalyvavo Jungtinių Amerikos Valstijų ir Japonijos ambasados, žinomi šalies žmonės, veikė kūrybinės dirbtuvės, pavasarinio medaus ir sūrių mugė, buvo atidarytas vabzdžių viešbutis ir tapybos paroda, vyko paskaitos.

Bitininkystės muziejuje yra ir Prezidento Valdo Adamkaus iš Ukrainos vadovo gauti ir muziejui padovanoti aviliai. Šiuose dviejuose aviliuose jau gyvena bitės. Bites ketinama laikyti ir Prezidentės dovanotame avilyje.