Veiklių mamų klubas į Pyragų dieną rinkosi su atžalomis.

Pastarosiomis dienoms Biržuose užderėjo skanumynų. Sekmadienį savo gamintais pyragaičiais, sausainiais ir pyragais vaišino Biržų veiklių mamų klubas. Vakar tortų bei sausainių siūlė ir Biržų turizmo informacijos centro darbuotojai.

Tortai buvo skirti skanumynų mylėtojams, kolegoms, bičiuliams ar mokslo draugams bei miesto svečiams pavaišinti. Pyrago gabalėliai buvo siūlomi už sutartą kainą. Surinktos lėšos bus pervestos televizijos projektui „Išsipildymo akcija“. Jos metu aukojami pinigai sunkiai gyvenančioms ar auginančioms vaikus su negalia šeimoms. Į Veiklių mamų klubo patalpas, esančias Biržų „Aušros“ pagrindinėje mokykloje, sekmadienį mamos susirinko kartu su vaikais. Vaikučiai smagiai leido laiką mėtydamiesi balionais, o mamos vaišinosi arbata ir saldumynais. Tai jau ne pirma labdaros akcija, kurioje dalyvauja Biržų veiklių mamų klubas. Praėjusią žiemą buvo renkamos dovanos ir parama daugiavaikėms šeimoms.

Veiklių mamų klubo vadovė Samanta Pipiraitė apgailestavo, kad į renginius gana sudėtinga mamas prisikviesti. Kaip bebūtų keista, jos daugiausia ateina į mokamus renginius.
Pusantrų metukų mažiuką auginanti Lina prikepė pyragaičių su kremu. Moteris yra baigusi mokslo technologijas ir inžineriją, dirba „Biržų duonos“ gamykloje.

Namuose vien prižiūrėti mažylį nuobodu, tad nusprendė kepti pyragus ir tortus. Socialiniame tinkle susikūrė puslapį „Konditerijos dama“ ir skanumynus kepa pagal užsakymus.
Mažylį auginanti Justina taip pat laisvalaikiu nenuobodžiauja. Ji gamina papuošalus.
Veikli mama Martyna, augindama mažylį ir būdama namuose, pradėjo gaminti kramtukus ir laikiklius čiulptukams. Jais prekiauja internetu.

„Užsukite į svečius, pavaišinsime“, – taip pirmadienį kvietė Biržų turizmo informacijos centro direktorė Raminta Indriulėnienė.

Direktorė sakė, kad centre dirba penkios darbuotojos. Visos buvo įpareigotos pirmadienį atsinešti po pyragą. Vienos atsinešė savo keptus, kitos jų nupirko. Likusių pyragų atnešė ir aktyvios mamos.
Centro darbuotojos pyragais rengėsi vaišinti užsukančius biržiečius ir miesto svečius. Daugiausia tikėtasi sulaukti latvių turistų, kurie net ir pasibaigus turizmo sezonui iki šiol aktyviai keliauja po Biržų rajoną.

Jurgita Morkūnienė