Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kad veidas švytėtų

 „Kosmetinė veido kaukė populiari priemonė, padedanti greitai gauti teigiamą rezultatą“, – tikino kosmetologė Agnė Tučinskienė.

Anot jos, po 2–3 procedūrų per savaitę jau galėtume džiaugtis švytinčiu veidu. Kaukės, atsižvelgiant į paskirtį, gerina odos kraujotaką, stabdo raukšlelių susidarymą, atkuria odos drėgmės pusiausvyrą, ramina, maitina, mažina pigmentaciją, stangrina odą, reguliuoja sebumo (odos riebalų) išsiskyrimą.

Kodėl žiemos sezonu taip svarbu palepinti veido odą maitinamosiomis ir vitamininėmis kaukėmis?

Mūsų odos paviršiuje besiformuojanti hidrolipidinė plėvelė, sudaryta iš natūraliai odos išskiriamos drėgmės ir riebalų, sukuria apsauginį barjerą, neleidžiantį bakterijoms ir nešvarumams patekti į gilesnius odos sluoksnius, jai išsausėti. Veikiama šalčio, vėjo ir temperatūrų kaitos, žiemą ši natūrali odos apsauga nusilpsta. Ilgainiui oda tampa sausa ir jautri, kyla pavojus rimtai pažeisti gilesnius jos sluoksnius. Plika akimi to nepastebime, tačiau išsausėjusioje odoje atsiranda daugybė mikroskopinių įtrūkų, kurios atveria kelią nešvarumams ir bakterijoms. Dėl to žiemą veido odą reikėtų reguliariai palepinti odos apsauginę funkciją atkuriančia kauke.

Ar patartumėte gamintis kaukes pačioms namuose, ar geriau jų ieškoti parduotuvėse?

Galima jų pasigaminti ir namuose, bet tik tuo atveju, jei gyvenate ekologiškai švarioje aplinkoje, auginate daržoves nenaudodami jokių cheminių trąšų. Pramoninės kosmetikos ingredientai kruopščiai tikrinami laboratorijose, produktai gaminami laikantis griežtai reglamentuotų technologijų. Gydomųjų žolelių, žinoma, galima įsigyti vaistinėje, tačiau mūsų turimos kavos, grietinės, kiaušinių, daržovių kokybė kelia abejonių. Mokslinėse laboratorijose atliekami įvairūs kosmetinių priemonių tyrimai, tobulinamos jų formulės, tiriamas poveikis, veiksmingumas, nustatomas galimas šalutinis poveikis, kontroliuojama veikliųjų ingredientų koncentracija produkte.

Vis dėlto kokių nors „nekaltų“ kaukių galime pasigaminti ir pačios?

Namuose rekomenduočiau pabandyti pasigaminti alyvuogių aliejaus ir medaus kaukę. 1 šaukštą medaus sumaišyti su 1 šaukštu alyvuogių aliejaus. Viską išmaišyti iki vientisos masės, užtepti ant veido, po 15 min. nuplauti. Tai puiki kaukė sausai odai, ji maitina, lygina raukšleles. Žinoma, šios kaukės nerekomenduoju žmonėms, alergiškiems medui ar aliejui.

Vitaminai svarbūs ne tik visam organizmui, bet ir odai. Ką daryti, kad, žiemą natūraliai sumažėjus suvartojamų šviežių daržovių ir vaisių kiekiui, organizmas (taigi ir oda) jų nepritrūktų?

Vitaminų trūkumą bene pirmiausia pajunta oda. Ji papilkėja, praranda elastingumą. Dėl to šaltuoju metų laiku būtinai reikėtų vartoti vitaminų, ypač C ir E. Vitaminas C veikia kaip stiprus antioksidantas, jis dalyvauja energijos perdavimo procesuose, todėl ypač rekomenduotinas norint atgaivinti nuvargusią odą. Vitaminas E pasižymi kenksmingas medžiagas neutralizuojančiomis savybėmis, jis padeda atsinaujinti odos ląstelėms. Kaukės, kuriose gausu šių vitaminų, atkuria odos stangrumą, pašalina negyvas ląsteles, pagreitina odos medžiagų apykaitos procesus.

Ar nepakenksime veido odai, jei žiemą ją drėkinsime?

Daugelis mano, kad šaltuoju metų laiku negalima drėkinti odos. Iš tikrųjų visais metų laikais būtina palaikyti odos drėgmės pusiausvyrą, tik reikia žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad išlaikytume gyvybingumą bei žavesį, kurį spinduliuoja sveika oda. Klysta manantieji, kad, esant žvarbiam orui, geriausia priemonė – riebus kremas. Ilgainiui odai pradeda trūkti drėgmės, net ir riebi oda ima pleiskanoti, sudirgsta, o sausa ir jautri oda tik dar labiau išsausėja. Žiemą užtenka dviejų rūšių kremų, skirtų veido odos priežiūrai: vienas turi būti greitai susigeriantis, intensyvus drėkinamasis, kitas – tirštesnės konsistencijos, riebesnis.

Kokias kaukes rekomenduotumėte esant sausai odai?

Tinka kaukės, kurių sudėtyje yra rugių, sojų, avokadų, migdolų, persikų ekstraktų. Du kartus per savaitę kaukė užtepama ant nuvalyto veido ir kaklo, paskui nuvaloma vandeniu arba losjonu. Užsitepus kaukę, patariama 15–20 min. pailsėti, gal net pagulėti, nedirbti namų ruošos darbų. Atsipalaidavus, nurimus kaukė veikia efektyviau.

Nuo ko priklauso kaukės poveikis?

Nuo pagrindinių komponentų ir veikliųjų medžiagų, esančių kaukių sudėtyje. Tai gali būti: parafinas, vaškas, baltasis molis, krakmolas, cinko oksidas, placentos ekstraktas, alijošius, ženšenis, dumbliai, eleuterokokas, vitaminai, eteriniai aliejai ir kitos veikliosios medžiagos, gerinančios odos būklę.

Ar nuvalius kaukės likučius reikėtų pasitepti drėkinamuoju kremu?

Veido odą pirmiausia reikėtų nuvalyti toniku arba losjonu pagal odos pH. Nuvalius kaukę būtina pasitepti kremu. Tai gali būti drėkinamasis, stangrinamasis, raminamasis, naktinis, riebiai odai skirtas, stiprinantis kapiliarus ar labiausiai jūsų odos tipui tinkantis kremas. Jei turite tinkamo serumo, pravartu jį panaudoti dar prieš tepant kremą. Reikia nepamiršti ir paakių, kuriuos taip pat svarbu patepti kremu ar geliu, nes būtent jie labiausiai išduoda mūsų metus bei nuovargį.

 

Kalbėjosi Virginija Barštytė

Rekomenduojami video