Bendrovės nuotr.

Žiemą odą dirgina šaltis, vėjas ir temperatūros skirtumai, todėl ji tampa šiurkšti ir sausa. Pateiksime jums penkias taisykles, kurių laikydamiesi atgaivinsite odą ir vėl pajusite jos švelnumą.

Venkite karšto vandens

Žvarbų vakarą malonu panirti į vonią ir atsipalaiduoti vandenyje. Tačiau odai malonios ne visos maudynės, mat per karštas vanduo arba per ilgas gulėjimas vonioje nuplauna apsauginį odos lipidų sluoksnį. Oda praranda drėgmę, tampa šiurkšti.

Vonioje maudykitės ne dažniau kaip du kartus per savaitę. Maudynės neturėtų trukti ilgiau nei 15–20 min. Tiek vonios, tiek dušo vanduo neturėtų būti karštas, tik šiltas. Į vonią galite įpilti drėkinamųjų putų, aliejaus ar įmesti vandenį minkštinantį burbulą. Tai apsaugos odą. O štai muilo vonioje venkite, jis per daug sausina.

Ypatingomis progomis palepinkite odą pieno vonia. Piene esantys riebalai atkuria apsauginį odos sluoksnį, o pieno proteinai pamaitina, sudrėkina ir sušvelnina odą.

Vos išsimaudžiusi iškart nusausinkite kūną rankšluosčiu. Svarbu pašalinti vandenį nuo kūno, kol jis nepradėjo garuoti, mat jis išgaruos kartu su odai reikalinga drėgme. Iškart ištepkite kūną drėkinamuoju aliejumi ar kremu.

Naudokite aliejų

Geriausias sausos odos draugas – vonios aliejus. Jis minkština ir švelnina odą, neleidžia jai greitai išsausėti. Aliejus sutvirtina hidrolipidinį odos sluoksnį, apsaugantį nuo žalingo aplinkos poveikio, todėl oda nepraranda jai reikalingos drėgmės. Prausimosi aliejų galite naudoti vietoj putų. Įpylusi keletą lašų aliejaus į tekančio vandens srovę mėgausitės švelniai maitinančia vonia. Kūno aliejumi išsitepusi odą iškart po maudynių, išvengsite sausumo.

Kaitaliokite priemones

Kremus verta keisti, nes vienos priemonės drėkina odą, o kitos neleidžia jai išsausėti. Vieną savaitę naudokite jums įprastą drėkinamąją priemonę, kitą savaitę imkitės intensyviai drėkinančio kremo, kuris dar labiau suminkštins odą. Tai priemonės, kurių sudėtyje yra avokadų, simondsijų, taukmedžių aliejaus. Suteikusios odai drėgmės, vėl pasitepkite apsauginiu kremu, kad drėgmė iš odos neišgaruotų.

Vietoj kavos – vanduo

Kuo daugiau vandens gauna organizmas, tuo gražesnė oda. Deja, ši taisyklė, populiari vasarą, žiemą dažnai pamirštama. O juk odos poreikiai nekinta. Todėl kavą kuo dažniau keiskite į vandenį.

Drėkinkite patalpas

Buto šildymas sausina orą, o šis – odą. Plonėja ir silpnėja apsauginė odos plėvelė, todėl sutrinka jos aprūpinimas maisto medžiagomis.

Žiemą patalpas reikia dažnai vėdinti, o kelis kartus per dieną – drėkinti. Specialūs oro drėkintuvai išvalo ir sudrėkina orą, todėl oda nespėja išsausėti. Ant karšto radiatoriaus pakabinkite keraminius indus su vandeniu, padžiaukite drėgną rankšluostį, dažniau apipurkškite kambarines gėles. Jei naudojate karštą odą pučiantį šildytuvą, šalia pastatykite indelį su vandeniu.