Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Lėlė – gražiausias vaikystės žaislas

Tarptautinę vaikų gynimo dieną Hugo Šojaus muziejuje buvo atidaryta trijų menininkių – Tatjanos Larinos, Rasos Benedikienės ir šilutiškės Ritos Poteliūnienės – vaikiškų knygų iliustracijų ir lėlių paroda „Svajonių palėpė“. Į parodos atidarymą atėję mažieji šilutiškiai apžiūrėjo iliustracijas ir lėles, susėdę ant mūsų vaikystės kilimėlių klausėsi Ritos Poteliūnienės sekamos pasakos.

Rita Poteliūnienė su parodos lankytojais.

Paroda atidaryta trečiajame aukšte šviesiame, mažame ir jaukiame kambarėlyje, kuris tikrai primena palėpę, nes jame pilna lagaminų, lentynų ir spintų (šį kartą stiklinių). Muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė pristatė vaikams ir juos atlydėjusioms mamoms menininkę Ritą Poteliūnienę.

Parodos autorė pasidžiaugė, kad vaikai susidomėję apžiūrėjo lėles, ant sienų sukabintus paveikslus. Rita papasakojo, kad siūti lėles – jos hobis. Tai nėra jos pagrindinis darbas. „Kiekvienuose namuose, kuriuose yra mergaičių, yra ir lėlių: pirktų, siūtų, dovanotų. Mergaitės labai mėgsta su jomis žaisti. O jūs ar mėgstate? Kai buvau dar maža, buvau labai smulkutė, tad dažnai mamulė pasisodindavo prie savęs, liepdavo „prisisemti į burną vandens“ – žiūrėti ir klausytis. Taip aš anksti išmokau megzti, siūti ir siuvinėti. Šis pomėgis pasitarnavo puošiant namus ir siuvant lėles, kurios man suteikia daug džiaugsmo. Savo lėlių nedovanoju – labai sunku su jomis skirtis“.

Menininkė papasakojo, kad lėles gali siūti tik linksmas ir geras žmogus, nes jos turi būti linksmos ir gražios. O kaip piktas žmogus sukurtų linksmą lėlę?

R. Poteliūnienės skaitomos Vytauto V. Landsbergio pasakos „Juokinga pasaka apie du kirminus“ klausėsi ir vaikučiai, vėliau atėję su savo auklėtojomis iš „Gintarėlio“ darželio. Išraiškingo pasakojimo vaikai klausėsi susidomėję, nenuleisdami akių nuo rankų, kurios buvo virtusios gražiais, pačios Ritos Poteliūnienės siūtais išraiškingais kirminais.

Vaikai klausė lėlių siuvėjos, kada ji pradėjo siūti lėles, kuri lėlė jai pačiai gražiausia, mergaitės pasakojo, kad mėgsta žaisti su lėlėmis. Džiaugėsi, kai menininkė davė joms palaikyti vieną ar kitą parodos eksponatą.

Pasivaikščioti po vaikystės palėpę ne pro šalį visiems. Juk gerai prisimename, kiek ten įdomybių gali aptikti… Taip ir šioje palėpėje traukė akį ant senų lagaminų, lentynėlių susodintos dviejų menininkių lėlės, kurios tik papildė viena kitą. Mažytės, smulkios Rasos Benedikienės siūtos lėlytės gražiai „sutarė“ su kiek didesnėmis, charakteringesnėmis, labiau išpuoštomis Ritos Poteliūnienės lėlėmis.

Mergaites domino lėlyčių suknelių raukiniai, nėriniai, skrybėlaitės, papuošalai ir rankinukai. Vaikai, dovanodami gėles, dėkojo už įspūdingą parodą ir linkėjo pasiūti dar daug gražių lėlių. Menininkė pati panaši į dailią lėlę, tad vaikai mielai fotografavosi su ja. Mamos pasveikinti atėjo du jos sūnūs.

Ritos pasiūtos lėlės – parodos eksponatai.

Nepraleiskite progos pasidžiaugti rankų darbo vienetinėmis lėlėmis, kurios eksponuojamos Šilutės Hugo Šojaus muziejuje. Mažieji muziejaus lankytojai laukiami nuo 10 iki 18 val.

Paroda veiks iki liepos 1 d.

 

Birutė Morkevičienė

Rekomenduojami video