Scanpix nuotr.

Ar atsimenate atvejus, kai pagelbėjote žmogui, bet jis to neįvertino? Ar pastebėjote, kad kai kuriose šeimose vienas nuoširdžiai stengiasi, kad santykiai būtų darnūs, bet kitam šios pastangos nė motais? Kodėl vieni žmonės yra mylimi, o kiti mylintys? Ir kodėl „blogos mergaitės“ ir „blogi vyrukai“ yra patrauklūs?

Į šiuos klausimus galima atsakyti pasitelkus vadinamąjį meilės tėkmės dėsnį, kuris, deja, dažniausiai veikia priešingai, nei manome.

Jei poros meilė ar draugystė ima strigti, dažniausiai taip nutinka dėl pažeisto tarpusavio meilės tėkmės balanso. Problemos būna kelios: žmonės liaujasi „įnešti savo dalį“į santykius, dalytis meile, t. y. liaujasi duoti arba neleidžia dalytis – nebeima. Pavyzdžiui, vyras nebesistengia dėl santykių ir jo meilė moteriai ima blėsti. O kai jausmai blėsta, stengtis juo labiau nebesinori.

Visiškai priešingai elgiasi vyras, neseniai užmezgęs romantiškus santykius su moterimi. Porai ruošiantis iškylauti į gamtą ir moteriai pasisiūlius paimti pledą, sutepti sumuštinių bei paruošti termosą arbatos, vyras nesutinka: „Nesivargink, aš pats viskuo pasirūpinsiu.“ Kas atsitiko? Vyras atsisakė būti mylimas!

Tad jei jums kas nors siūloma, jokiu būdu neatsisakykite ir skatinkite kitus jums duoti. Jei pasiūloma atsigerti nemėgstamo limonado – atsigerkite, jei norima pagelbėti susitvarkyti namuose, priimkite pasiūlymą, notr pagalbos ir nereikia. Jei taip elgsitės ir leisite žmonėms realizuoti jų norą duoti – norą mylėti, būsite mėgstami ir vertinami. Dėl šios priežasties „blogos mergaitės“ ir „blogi vyrukai“ yra tokie patrauklūs – jie moka priimti paslaugas, pagalbą, komplimentus.

Tą patį galima pasakyti ir apie blogą elgesiį. Jei žmogus prastai ar nepagarbiai su jumis pasielgia ir jūs tai toleruojat, šis žmogus jūsų ims nemėgti. Nemeilė ateina paskui prastą elgesį, tad jei svarstysite, ar parodyti, jog ateityje tokio elgesio netoleruosite, ar kartėlį nuryti tikintis, kad tai nepasikartos, pasekmės gali būti dvejopos: arba žmogus ims jus gerbti, arba jus vis didėjančią nepagarbą jums ir net pasidygėjimą jumis.

Jei norite harmoningų santykių, visa širdimi duokite ir visa širdimi priimkite. Tik tada meilė ir pagarba tekės be jokių trukdžių.

 

Šarūnas Mažuolis