Modestai Zdanauskaitei (priekyje) šių metų ralis buvo jau penktasis ir pats sėkmingiausias – absoliučioje įskaitoje jos atstovaujama komanda užėmė 10 vietą.

Praėjusį šeštadienį Vilniuje įvyko automobilių lenktynės „Moterų ralis“ – analogo Lietuvoje ir Baltijos šalyse neturintis masiškiausias renginys „ant ratų“, skirtas tik moterims. Į varžybas, labiau primenančias linksmą šventę su lenktynių elementais, užsiregistravo apie 1500 moterų, kurios sudarė 386 ekipažus. Tarp nuotaikingai papuoštų automobilių ir moterų buvo galima išvysti ir ne vieną biržiečiams pažįstamą veidą.

„Moterų“ debiutas

„Moterų ralyje“ šiemet debiutavo ekipažas, pasivadinęs „Moterys“. Jo narės – keturios biržietės, šiuo metu gyvenančios sostinėje. Visos jos buvusios Biržų „Aušros“ mokyklos klasės draugės, viena kitą pažįstančios jau 27 metus.

Mintis sudalyvauti įdomiose lenktynėse kilo Arūnei Budriūnienei, kurios pasiūlymui negalėjo atsispirti ir nuo vaikystės pažįstamos draugės.

„Dalyvauti lenktynėse sugalvojau dar sausio mėnesį.

Komandą surinkti nebuvo sunku, visos draugės sutiko be jokių įkalbinėjimų. Lenktynės buvo puiki proga susiburti draugėn, nors ir šiaip visos pabendraujame, palaikome ryšį. Įdomios buvo ne tik pačios lenktynės, bet ir pasiruošimo procesas. Juk reikėjo aptarti ir užsakyti automobilio dekoracijas, nuspręsti, kaip pačios pasipuošime. Iš pradžių buvo visokiausių minčių, tačiau galiausiai pirmam kartui nusprendėme per daug neapsikrauti organizaciniais rūpesčiais ir išlaidomis“, – pasakojo Arūnė.

Ralyje, be jos, taip pat dalyvavo Inga Sodeikienė, Raimonda Laurinavičienė ir Agnė Kairytė, su kurios automobiliu Audi A6 „Moterys“ ir dalyvavo varžybose.

„Automobilius turime visos, bet varžyboms reikėjo tik vieno. Galiausiai nusprendėme, kad automobilį išrinksime burtų keliu. Varžybų metu vairavome pamainomis. Užduotys buvo įvairios – orientacinės, slalomas, greičio ruožai. Daugiausiai adrenalino buvo vidutinio greičio rungtyje, kuomet žvyrkeliu reikėjo išlaikyti ne mažesnį nei 65 km/h greitį. Tačiau visas rungtis įveikėme ir visos džiaugiamės gerai praleista diena bei pasiektu rezultatu. Dar nesibaigus raliui praktiškai nusprendėme dalyvauti ir kitąmet“, – sakė komandos atstovė Arūnė.

Komanda „Moterys“ tarp pirmą kartą ralyje dalyvaujančių 152 ekipažų užėmė 45 vietą. Bendroje absoliučioje įskaitoje biržiečių komanda buvo 173.

Patyrusios „Šiaurietės“

Jau ne pirmus metus ralyje dalyvavo ir dar vienas biržiečių moterų ekipažas, pasivadinęs „Šiaurietės“. Jį sudarė Ramunė Rudienė, Toma Kirkilaitė, Erika Basakirskienė ir Aistė Budrytė.

„Šiaurietėms“ tai buvo jau trečiasis „Moterų ralis“, o pirmąjį kartą mintis dalyvauti tokio pobūdžio renginyje kilo nuotykių ištroškusiai Ramunei Rudienei. Draugės įspūdžiai, rekomendacijos įkvėpė ir kitas komandos nares, kurios kartą sudalyvavusios varžybose į jas nori sugrįžti. R. Rudienė varžyboms davė ir savo automobilį Audi A4, kurio priekis buvo papuoštas išskirtinėmis raudonomis lūpomis.

Pasak Aistės Budrytės, šiemet komanda galėjo pasirodyti ir geriau, tačiau dėl pačių apmaudžios klaidos buvo užimta 119 vieta. Bet rezultatas nesugadino ekipažo nuotaikos ir kitais metais komanda planuoja pasirodyti žymiai geriau.

Vairuotoja ir šturmanė

Iš Biržų kilusių dailiosios lyties lenktynininkių buvo galima sutikti dar bent dviejuose ekipažuose.
Komandos „Vytės“ vairuotoja buvo Biržuose užaugusi Agnė Beržytė, anot kurios, varžybos šiemet buvo gan vykusios.

„Šiemet pavyko gana neblogai orientuotis, trumpam paklydome tik kartelį, bet visumoje punktus radome pakankamai greitai. Sunkiausias buvo vidutinio greičio ruožas – žvyrkelis, kurį būtų galima pavadinti tarka. Kelias sausas ir itin dulkėtas, o važiuojant 70 km/h mašina ant žvyro dažnai slidinėjo“, – sakė Agnė.
Ji varžybose dalyvauja jau ne pirmus metus. Specialiai lenktynėms pati pasiuvo kostiumus, paruošė automobilį Nissan Quashqai. Komanda „Vytės“ bendroje įskaitoje užėmė 169 vietą.

„Moterų ralio“ veterane jau būtų galima laikyti iš Biržų kilusią Modestą Zdanauskaitę, kuri su komanda „Juoda Orchidėja“ ralyje dalyvauja nuo 2014 metų. Daugiametė varžybų patirtis davė rezultatų ir biržietės atstovaujama komanda pateko tarp 10 geriausių ekipažų.

„Šiemet buvo labai daug ekipažų. Nors konkurencija didėja, bet mūsų rezultatai kasmet gerėja. Dalyvavau visuose raliuose. Prieš dvejus metus užėmėm 15 vietą, o šiemet palypėjome iki 10 vietos. Štai ką reiškia gera komanda ir tokia gera bei patyrusi šturmanė kaip aš“, – juokavo su juodu „Lexus“ automobiliu lenktyniavusios „Juodosios Orchidėjos“ komandos narė Modesta.

Simonas Gudas