Neseniai Rosita dalyvavo fotosesijoje Biržuose.

Kas gali sieti dziudo sportą, fotomodelio darbą ir pomėgį iškylauti gamtoje? Visomis išvardytomis veiklomis užsiima jauna biržietė Rosita Reišytė, kuri nuo dziudo tatamio nužengė tiesiai ant modelio podiumo.

Dziudo – mėgstamiausia veikla

Dziudo imtynių sportu penkmetį užsiimanti Rosita šiemet „Aušros“ pagrindinėje mokykloje baigė dešimt klasių. Ateinančiais mokslo metais gimnaziste tapsianti septyniolikmetė mergina dziudo vadina didžiąją savo aistra ir hobiu.
„Dziudo sportuoti pradėjau penktoje klasėje, kuomet Medeikių mokykloje į užsiėmimus pakvietė treneris Sigitas Mitrochinas. Nors žaisdavome ir krepšinį, ir tinklinį, ir futbolą, bet dziudo mane sudomino ir tebedomina labiausiai. O ir imtyniauti sekėsi neblogai, per tą laiką iškovojau keletą medalių. Šiemet jaunių čempionate laimėjau bronzą. Žinoma, pasistengti galėčiau ir labiau…“ – sakė Rosita.
Be dziudo, žavinga mergina taip pat mėgsta fotografuoti. Kol kas daugiausiai išmaniuoju telefonu. Tačiau šiuo metu atsitiko taip, kad Rosita dažniau ne pati fotografuoja, o yra fotografuojama profesionalių fotografų.

Dziudistė virto fotomodeliu

Šiemet Rosita išmėgino kitą, visiškai skirtingą veiklą – fotomodelio darbą. Nors kai kam gali atrodyti, kad tarp dziudisčių modelių rasti neįmanoma, bet dailiai nuaugusi ir sportiška Rosita – išskirtinis atvejis.
„Biržuose vyko „Modilinos“ modelių agentūros rengta atranka. Nusprendžiau sudalyvauti ir išsyk gavau kvietimą toliau mėginti darbuotis modeliu. Man, kaip merginai, tai buvo įvertinimas ir nauja veikla mane sudomino. Teko jau sudalyvauti keliose fotosesijose. Darbas įdomus, bet ne iš lengvųjų. Reikia nuolatos vykdyti fotografų reikalavimus, viskas trunka ne vieną valandą“, – pasakojo jaunasis Biržų fotomodelis.

Anot merginos, fotografuotis pasiūlymų ji gauna, tačiau priima ne visus pasiūlymus ir vyksta ne į visas fotosesijas.

„Pasiūlymus aptariame su mama ir priimame galutinius sprendimus. Agentūra jau siūlė vykti darbuotis ir į užsienį, tačiau pasiūlymą laikinai atmetėm. Aš gal ir būčiau išlėkusi, bet mama patarė palaukti pilnametystės, jaudinasi dėl manęs. O mamos reikia klausyti, nes suprantu, kad ji nori tik gero“, – kalbėjo Rosita.
Darbuotis modelius užsienyje vilioja ir tai, kad darbas apmokamas, yra galimybė užsidirbti net ir esant labai jaunam. Tuo tarpu pradedantieji modeliai už agentūrų deleguotus darbus Lietuvoje atlygio negauna. Tai savotiška investicija į save, patirties, kuri vėliau būtina pradedant dirbti svečiose šalyse kaupimas. Dažniausiai Milane (Italija) arba Londone (Jungtinė Karalystė).

Modelių gyvenimu nesidomi

Nors modelio darbas Rositai patinka ir ji svarsto apie galimybę toliau siekti karjeros, tačiau apie modelių darbą pernelyg daug informacijos internete neieško.
„Norėčiau tęsti šią veiklą ir toliau, bet stačia galvą į tai stengiuosi nenerti. Internete apie modelius ir jų gyvenimą per daug informacijos neieškau, nes nenoriu savęs be reikalo gąsdinti. Juk daugiausiai naujienų yra apie modeliams nutikusias nelaimes, tykančius pavojus. Sėkmės istorijomis portaluose dalijamasi rečiau, nes nelaimės yra labiau skaitomos. Na, bet jei kas nors kabinėsis, tai bent minimaliai apsiginti galėsiu“, – sakė modeliu tapusi dziusitė.

Idealo, į kurį lygiuotis norėtų, mergina įvardyti taip pat negalėjo.
„Nenoriu būti kažkuo, aš esu aš. O gauti patarimų apie darbą galima agentūroje arba tiesiai pasiklausti biržiečių. Žinau, kad gan sėkmingai modelio karjera klostosi Monikai Tekutytei. Jos asmeniškai nepažįstu, bet manau, paklausus tikrai patarimų negailėtų“, – kalbėjo Rosita.

Laisvalaikis

Kuomet mergina nesportuoja, nesifotografuoja ir nereikia eiti į mokyklą, ji mėgsta leisti laiką su draugėmis. Ypač patinka išvykos su palapinėmis į gamtą. Kitomis sporto šakomis Rosita pernelyg nesidomi, jai užtenka ir imtynių.
„Mėgstu tiesiog pasivaikštinėti su draugėmis. Didelio būrio jų neturiu, bet su esamomis bendraujame nemažai. Vasarą taip pat patinka leisti laiką gamtoje, iškylauti. O kai negaliu daryti nei to, nei to – visuomet lieka dziudo. Bet kuo toliau, tuo laisvo laiko lieka vis mažiau. Daugiau jo atims mokslai“, – sakė sportą mylinti panelė.

Smagiausia fotosesija

Neseniai Rosita dalyvavo fotosesijoje Biržuose. Fotosesijos iniciatorė buvo visažistė Vykinta Zamauskaitė. Anot pradedančiojo fotomodelio, tai kol kas buvo pati smagiausia fotosesija.

„Dėl dalyvavimo fotosesijoje Biržuose turėjau atsiklausti agentūros. Leidimą agentūra davė. Fotosesija buvo labai įdomi ir smagi. Nebuvo jokios įtampos ir būtino darbo, kurį reikėjo atlikti. Fotografavomės atsipalaidavusios, grynai savo malonumui. Drauge fotosesijoje dalyvavusios merginos taip pat buvo labai draugiškos. Buvo labai smagu“, – sakė Rosita.
Anot merginos, apskritai fotomodelio darbas atrodo įdomus ir įtraukiantis. Daug veiksmo vyksta ir už kadro, ko neįmanoma pamatyti nuotraukose.

Simonas Gudas

Biržų krašto laikraštis „Šiaurės rytai“