Nijolė Koskienė. Andriaus Lamausko nuotr.

Vaikystėje mes neturėjome šuns, nes mama buvo medikė ir nekentė bakterijų (tuometinėje medicinoje bakterijos buvo priešai), tai šuo, sakė ji, nesterilu, todėl „tikpermanolavoną“. Būdama šešiolikos labai norėjau firminių džinsų, nors „bitlofkės“ (kainavo ta „bitlofkė“ gal pusė mamos algos), tai irgi, aišku, „tikpermanolavoną“.
Mama dar „guldydavogalvą“: vienu metu už Prunskienę, paskui apsigalvojo („nu ar gali pagalvoti, juk už ją galvą guldžiau?“), dar už Landsbergį (niekada neapsigalvojo).
Aš „tikpermanolavonu“ nesišvaisčiau ir galvos neguldžiau, bet turėjau kitą versiją: „aš tai niekada“ (nedirbsiu mokykloje, nevažiuosiu į kaimą, netekėsiu už šiauliečio, neturėsiu jokio verslo, neturėsiu daržo – viską o viską iš eilės sulaužiau).
Pagaliau, regis, gudriai išmokau pamoką: „niekadanesakykniekada“.
Tačiau pakliuvau į kitus SPĄSTUS.
Esu ne kartą užsibrėžusi kokį nors Grand Projektą. Jis man kažkaip neina, bet aš vis tiek stumiu.
Dažnai tas Grand Projektas – tarsi kūdikis, kurį išsvajojai ir tereikia dar pasistengti. Juk geras projektas, mano projektas, ir aš nebūsiu laiminga be JO ir pan…
Ir negali sau pripažinti, kad susifeilinai, galiausiai tiek pastangų įdėta, o dažnai net laiko ir pinigų, tiesiog negražu prieš pažįstamus, kaiptainefain ir prieš save.
Ir tada vieną sekundę apreiškimas: Viskasašdaugiaunebegaliu.
Nusprendi išeiti iš darbo, nutraukti Grand Projektą, atsisakyti PELNINGO pasiūlymo ar didelės atseit Svajonės, kuri tave pamažu ima smaugti:))) o kartais net SANTYKIŲ, o tai jau visiškas feilas.
Ir tą pačią minutę ateina Ramybė.
„Jei jauti Ramybę – tęsk“, – dar viena eilutė iš #PLK20.
Tai va, dalinuosi savo džiaugsmu – ką tik palaidojau vieną „tikpermanolavoną“ kategorijos „Svajonę“, kuri buvo tapusi mano pančiais.
Matau jau draugus sunerimstant, bet viskas gerai, ir postas net ne apie mane.
Gal jis apie tave?
Džiaugsiuos, jei kokia eilutė kam nors irgi pravers…
Džiaugsiuos, jei pasidalinsit savo patirtim, gal ką nors tai padrąsins.
Nijolė Koskienė
Įrašas veidaknygėje