Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Yra vienintelis būdas, padedantis išsirinkti tinkamiausią kosmetiką

Tinkamą kosmetikos priemonę išsirinkti skaitant aprašymus ir sudėtį sunku, tai galima padaryti tik per patirtį, produktą išbandžius. Taip LRT RADIJUI sako kosmetologė Justina Borkovska. Inovatyvių kosmetikos produktų kūrėja, farmacininkė Ieva Kižytė teigia, kad net puikiai pasirinktos kosmetikos priemonės ilgainiui tampa neveiksmingos, nes oda prie jų pripranta, atsiranda kitų poreikių.

Du tipai kosmetikos naudotojų

Šiais laikais yra daug kosmetikos įvairovės ir pasirinkimo, lentynose visuomet galima rasti to, ko norisi, LRT RADIJUI sako I. Kižytė. Kaip teigia ji, ekologijos ir sąmoningo vartojimo banga aktuali ir kalbant apie kosmetiką.

J. Borkovska teigia pastebėjusi, kad žmonės dalijasi į du tipus: „Vieni žmonės nenaudoja jokių kosmetikos priemonių, o kiti naudoja viską, nepaisant to, reikia ar nereikia. Pastaroji problema didelė, nes viską daryti reikia saikingai.“

Pasa I. Kižytės, renkantis priemones reikia atsižvelgti į savo poreikius. „Alergiškas žmogus gali būti jautrus kai kurioms medžiagoms, todėl jis nesirinks tam tikrų produktų. Net natūralūs produktai, jei jų sudėtyje yra eterinių aliejų, gali alergizuoti odą. Žmogus, turintis vadinamąją normalią odą, turi platesnį kosmetikos priemonių pasirinkimą“, – aiškina pašnekovė.

I. Kižytė teigia, kad gamintojai siūlo platų produktų pasirinkimą: „Yra bekvapių ir bespalvių produktų, bet yra ir akį traukiančių įvairiais kvapais, pakuotėmis. Produktai negali būti geri arba blogi. Kiekvienam žmogui tinka tam tikras produktas.“

Kosmetikos priemones naudoja vis daugiau vyrų

J. Borkovska, paklausta apie kasdienę veido odos priežiūrą, sako, kad aukso viduriukas yra prausiklio, kremo ir paakių kremo naudojimas. „Taip pat kartą per savaitę odą reikia nušveisti. Pastebėjau, kad kremus, prausiklius naudoja ir vis daugiau vyrų“, – teigia pašnekovė.

I. Kižytė tvirtina, kad grožis nepriklauso nuo to, kiek naudojama kosmetikos priemonių: „Svarbiausia yra rūpintis oda. Manau, kad vyrai vis dažniau pastebi, kad žiemą suskeldėja lūpos, todėl reikia apsauginio pieštuko, taip pat kremo. Vyrai naudoja kosmetiką, tik ne taip akivaizdžiai.“

Paklausta, kokia dažniausia veido odos priežiūros klaida, J. Borkovska tikina, kad veido prausimas muilu. „Tokia priežiūra netaisyklinga. Muilas yra šarmas, o mūsų odos pH – 5,5, ji rūgštinė. Prausdami veidą muilu mes pažeidžiame rūgštinę mantiją, oda netenka imuniteto ir vėsesniu oru ima šerpetoti, atsiranda spuogų ir pan.“, – aiškina specialistė.

Kaip teigia I. Kižytė, kartais pasirinktos kosmetikos priemonės ilgainiui ima nebetikti: „Kodėl taip nutinka? Todėl, kad oda prisitaiko ir atsiranda kitų poreikių. Galbūt, atėjus žiemai, odai reikia kažko, kas ją labiau maitintų. Todėl ima nebetikti kremas, naudotas vasarą. Kaip ir savo sveikatą, taip turime sekti odos būklę.“

Išsirinkti kosmetiką lengviausia su kosmetologo pagalba

J. Borkovska tvirtina, kad rasti sau tinkamą priemonę galima tik per patirtį. „Sunku išsirinkti priemonę iš aprašymų. Jie gali tik nukreipti, parodyti, kokios priemonės funkcijos. Tačiau tai niekada nereiškia, kad produktas tik 100 proc. Žmogui gali nepatikti kad ir produkto kvapas. Tokiu būdu, nors jis atliks visas funkcijas, žmogus jo nenaudos“, – aiškina kosmetologė.

Pasak J. Borkovskos, svarbiausios kosmetikos priemonės ypatybės visada parašytos ant pakuotės: „Ingredientai parašyti mažėjimo tvarka. Tai reiškia, kad priemonių, kurios sąrašo viršuje, yra daugiausia. Tų, kurios gale, – mažiausia. Todėl pirmiausia visuomet rašomas vanduo, kitos veikliosios medžiagos ir pan. Tačiau kosmetiką lengviausia išsirinkti nuėjus pas kosmetologą, ten išsiaiškinus savo veido tipą, problemą.“

I. Kižytė teigia, kad nereikia bijoti dėl kosmetikos priemonių, matomų parduotuvių lentynose, kokybės. „Tam, kad produktas iš laboratorijos patektų į lentyną, reikia pereiti nemažai kelio. Vertinama produktų sauga tiek cheminiu, tiek mikrobiologiniu požiūriu. Jei produktas lentynoje, nereikia dėl jo bijoti. Klausimas tik tai, ar jis tinkamas konkrečiam žmogui“, – aiškina pašnekovė.

Rekomenduojami video