Puikiai atrodanti svetainė susideda iš daugybės skirtingų detalių – tam įtakos turi tinkamai pasirinkti baldai, jų pastatymas ir žinoma, spalvų schemos. Nors dažniausiai jas renkamės vadovaudamiesi nuotaika ir asmeniniu skoniu, visgi, pravartu žinoti tam tikras taisykles – jos padės sukurti pageidaujamą svetainės atmosferą.

Atkreipkite dėmesį į pagrindinį kambario akcentą

Jau nusprendėte, koks paveikslas ar baldas tikrai turėtų stovėti Jūsų svetainėje? Tuomet kitus atspalvius derinkite prie jo. Pavyzdžiui, prie ryškiai raudonos sofos puikiai derės švelniai rausvų atspalvių sienos, o jeigu kambaryje dominuoja tamsūs foteliai, atitinkamai reikėtų paieškoti kitų panašios spalvos, tačiau kur kas šviesesnių baldų. Šiuo atveju taip pat praverčia svetainės baldų kolekcijos – išsirinkę Jums labiausiai patinkantį stilių, prie jo galėsite derinti ir kitus šios patalpos akcentus.

Pradėkite nuo tamsių atspalvių

Ieškantiems saugių interjero sprendimų, rekomenduojama rinktis visuomet pasiteisinančią spalvų schemą. Grindims rinkitės tamsesnius atspalvius, sienas dekoruokite šviesiau, o lubas – šviesiausiai. Pasirinkę tokį spalvų išdėstymą, prie jų priderinsite ir labiausiai tinkamus baldus.

Išanalizuokite savo garderobą

Nors atrodo, kad tai visiškai nesusiję su svetainės spalvomis, interjero specialistai turi šiek tiek kitokią nuomonę. Teigiama, kad rinkdamiesi drabužių spalvą, renkamės tuos atspalvius, su kuriais, mūsų nuomone, mes atrodome geriausiai, todėl logiška, kad patogiausiai jausimės ir tokiomis spalvomis dekoruotoje svetainėje. Tad jeigu visuomet manėte, kad puikiai atrodote su juodos spalvos drabužiais, gerai jausitės sėdėdami tamsesnėje sofoje, o jei tam tikrų atspalvių rūbų negalite pakęsti, jie tikrai netiks ir Jūsų svetainei.

Atkreipkite dėmesį į patalpos dydį

Tuomet, kai svetainė nėra didelė, nebūtina rinktis baltos spalvos, kad ji atrodytų didesnė – vietoj to Jums puikiai tiks jaukios ir šiltos spalvų schemos. Kelios tamsios detalės taip pat nesugadins Jūsų puoselėjamo stiliaus, priešingai – rekomenduojama pasirūpinti bent keliais juodais akcentais, kurie dar geriau atskleis kitus Jūsų pasirinktus atspalvius. Tai gali būti svetainės aksesuarai ar didesni baldai, pavyzdžiui, sofą internetu galima nusipirkti Pigu.lt internetinėje parduotuvėje. Čia rasite ir daugiau įvairių spalvų svetainės baldų.

Pasinaudokite natūralia šviesa

Rinkdamiesi tarp šviesių ir tamsių atspalvių, taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį ir į tai, kiek į kambarį patenka saulės spindulių. Natūralios saulės šviesoje įspūdingai atrodo sodrios spalvos, tokios kaip safyro mėlyna ar smaragdo žalia, įvairūs ryškūs ar žemiški atspalviai. Visgi, jeigu svetainėje daugiau dirbtinio apšvietimo, tokios spalvos gali vizualiai apkrauti erdvę, tad verčiau rinktis šiek tiek šviesesnius variantus.

Naudokite 60-30-10 taisyklę

Dekoruodami erdvę, pabandykite spalvas paskirstyti procentais. 60 procentų sudarys dominuojančios spalvos, kurios dažniausiai atsispindi sienose, 30 procentų skiriama baldų apdailai, o 10 procentų sudaro smulkios detalės, tokios kaip pagalvėlės ar kiti svetainės aksesuarai. Siekiant vientisumo, rekomenduojama šiuos atspalvius taip pat derinti tarpusavyje.

Nuoširdžiai dekoruota svetainė visuomet sulauks aplinkinių susižavėjimo, net ir tuomet, jeigu jiems Jūsų dizaino sprendimai nebus prie širdies. Tai reiškia, jog bet kokia spalva svetainėje atrodys gerai, jeigu ji pirmiausia bus patraukli Jums patiems. Tad drąsiai galite rinktis įvairius atspalvius ir derinti juos tarpusavyje vadovaudamiesi šiais patarimais.