Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Arnikos tepalas

Šiame straipsnyje pateiksime informaciją apie homeopatinį arnikos tepalą, kuris yra skirtas skausmui ir sumušimams gydyti. Gamintojai teigia, kad pagrindinė nauda yra priešuždegiminis poveikis. Šis tepalas turi gerą reputaciją dėl raumenų skausmo, sąnarių skausmo, kraujosruvų ir traumų skausmo gydymo. Arnikos tepalas — neretai vaizdingai įvardijamas kaip ginklas nuo skausmo, nepakankamai vertinamas ir mažai žinomas, bet veiksmingas. Tačiau kyla klausimas, jei šis tepamas veiksmingas, tai kaip jis veikia? Tik malšina skausmą ar gydo?

Nė vienas skausmui malšinti skitas produktas negali gydyti bet kokio skausmo šaltinio. Arnika tepalai daugiausia skirti vienos rūšies skausmo gydymui — uždegimams. Daugelio skausmo priežasčių negalima gydyti bet kokia tepalo forma. Pavyzdžiui, labiausiai paplitusi skausmo priežastis yra raumenų spazmai, kurie techniškai vadinami trigeriu. Daugelis žmonių tikriausiai kenčia nuo tokio skausmo ir ieško sprendimų kaip jį malšinti. Žmonės tokį skausmą gali kentėti daugelį metų, kai bet kuriuo metu jiems galėjo padėti 10 minučių savarankiškas masažas. Ne visada lengva jį pasidaryti patiems, tačiau tai gali padėti.

Žmonės tikriausiai mėgina arnikos tepalo pagalba išspręsti nemažai problemų, kurios iš tiesų nėra uždegiminės. Daugelis užsispyrėlių, netinkamai vartojančių šį tepalą bando malšinti skausmą, kai iš tiesų jį geriau gydyti tik naudojant masažą.

Ar arnikos augalas yra laikomas vaistiniu? Tikrai taip. Tačiau kalninė arnika, lotyniškai vadinama arnica montana, yra saugomas augalas, kurį draudžiama naudoti kaip vaistinę žaliavą. Kaip vaistinę žaliavą galima auginti Šamiso arniką, kuri yra ne tokia reikli. Arnikos augalo potencialas tikrai didelis, tačiau norint savarankiškai gydytis arnikos pagalba derėtų žinoti, kad kai kurios kitos medžiagos gali mažinti arnikos veiksmingumą. Net jeigu jūs randate kokiose nors homeopatiniuose preparatuose arnikos gėlių ekstrakto, tikėtina, kad tame pačiame produkte esančios medžiagos, panaikina jo veikimo galią ar bent susilpnina. Žinoma, jei vaistas pirktas patikimoje vaistinėje, gamintas profesionalų — tokių klaidų neturėtų pasitaikyti.

Ne tik arnika! Ežiuolė, belladonna, kalendra ir kitos panašios vaistažolės turi cheminį poveikį. Daugelyje arnikos tepalų yra keletas kitų įprastų vaistažolių ingredientų. Kai kurių vartotojų teigimu, toks tepalas yra kur kas veiksmingesnis, nei tik viena homeopatinė arnika. Todėl paaiškėja, kad efektyviausi yra mišrūs produktai, kurie dažniausiai yra homeopatiniai, natūralūs, turi šiek tiek vaistažolių ir t. t.

Tie, kurie arnika tepalą naudoja pagal paskirtį (uždegimo skausmui gydyti) yra labai patenkinti. Tinkamai naudojamas šis tepalas išties greitai ir efektyviai malšina skausmą bei gydo sumušimus.

 

Rekomenduojami video