Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Į stiklainius prašyte prašosi pomidorai

Rugpjūtis – pomidorų metas. Padažams, troškiniams ar tyrėms labiau tiks minkšti, sultingi pomidorai, turintys storesnę ir lengvai atsiskiriančią odelę. Marinavimui ir konservavimui – tvirti ir nedideli pomidorai su plonyte odele.

Jei pomidorus ketinate marinuoti su odele, nepamirškite jos subadyti, kad nesutrūkinėtų. Galite žaisti spalvomis, juk šiltnamiuose ir lysvėse dera ne tik raudoni, bet ir geltoni, žali pomidorai (tikra trispalvė tautinėms šventėms!), net juodi. Jų spalvos ir formos nesuskaičiuojamos, kaip neišmatuojama šeimininkių fantazija. Skanių ir gražių patiekalų!

Pomidorų džiovinimas

Džiovinimui pomidorus reikėtų rinktis mėsingesnių rūšių. Tada juos užteks perpjauti pusiau ir siųsti į džiovyklą arba orkaitę. Jeigu jūsiškiai turi gana daug vandens, perpjovus galima išskobti jų minkštimą ir džiovinti tik kiautus. Taigi perjautus pusiau ar į keturias dalis pomidorus dėliokite kepimo popieriumi išklotoje skardoje arba džiovyklėje. Apibarstykite druska bei pipirais, smulkintu česnaku ir mėgstamomis žolelėmis (raudonėliais, čiobreliais ar bazilikais).

Kai kurie virtuvių šefai siūlo pomidorų skilteles aptepti cukraus ir druskos tirpalu. Jų manymu, taip geriau užkonservuojama ir išlaikoma spalva. Paruoštus pomidorus džiovinkite 40 laipsnių temperatūroje. Priklausomai nuo jų vandeningumo, tai gali trukti 6-48 val. Išdžiovinti pomidorai neturi būti traškūs, paspaudus viduryje turi jaustis minkštumas. Tuomet juos 5 min. panardinkite į balzaminiu actu pagardintą verdantį vandenį. Nukoškite, nusausinkite ir leiskite išdžiūti.

Dabar pomidorus jau galima rikiuoti į sterilizuotą stiklainį. Skilteles pamaišykite su smulkintu česnaku, pabarstykite džiovintu smulkintu raudonėliu. Viršuje į stiklainį įdėkite lauro lapelį, užpilkite tyru alyvuogių aliejumi, gerai užsukite ir padėkite šaltai. Po kelių dienų jau galėsite ragauti.

Klasikiniu būdu marinuoti pomidorai

Reikės: 1 kg pomidorų, garstyčių grūdelių, kvapiųjų pipirų, lauro lapų. Marinatui: 1 l vandens, 150 ml 9 proc. acto, 1 šaukšto druskos, 1  šaukšto cukraus.

Kad kaitinant pomidorų odelė nesutrūktų, pirmiausia juos subadykite mediniu aštriu, plonu pagaliuku. Sudėkite į stiklainius. Į kiekvieną pomidorų pripildytą stiklainį galima įdėti šiek tiek garstyčių, kvapiųjų pipirų grūdelių ir po lauro lapelį, tinka įdėti petražolės, krapų ar morkų lapelių.

Marinatui šaltame vandenyje ištirpinkite cukrų bei druską ir įmaišykite actą. Juo užpilkite pomidorus. Stiklainius pridenkite dangteliais (bet neužsukite) ir sustatykite į didelį į puodą, kuriame jau yra įpilta šalto vandens. Iš lėto kaitinkite apie 90 ° C temperatūroje apie 20 min. Sandariai uždarykite dangteliais, apverskite dugnu aukštyn, leiskite atvėsti, o tada neškite į rūsį ar sandėliuką.

Saldžiarūgščiai marinuoti pomidorai

Reikės: 7–10 vidutinio dydžio pomidorų, 5 kvapiųjų pipirų grūdelių, 2 lauro lapelių, pusės šaukštelio garstyčių sėklų. Marinatui: 1 l vandens, 120 ml acto, 2 šaukštų cukraus, 1 šaukšto druskos.

Paruoškite ir atvėsinkite marinatą. Pomidorus kartu su prieskoniais sudėkite į stiklainius ir užpilkite pagamintu marinatu. Stiklainius sustatykite į vandens puodą, pridenkite, tačiau neužsukite dangteliais ir kaitinkite. 1 l stiklainius nuo vandens užvirimo kaitinkite maždaug 15 min.,  3 l stiklainius – apie 30 min. Kaitinkite tol, kol stiklainio viduje ims kilti burbuliukai. Po to užsukite dangteliais, apverskite juos žemyn dangteliais ir leiskite ataušti.

Su želatina marinuoti pomidorai

Reikės: 5–7 pomidorų, tiek pat agurkų ir svogūnų. Marinatui: 1 l vandens, 1 šaukšto cukraus, 1 šaukšto druskos, 1 šaukšto acto, 3 šaukštų želatinos, 1–2 lauro lapelių, juodųjų pipirų.

Į stiklainiukus sluoksniais sudėkite pjaustytus pomidorus, agurkus ir svogūnus. Šiek tiek paspauskite. Išvirkite marinatą ir palikite atvėsti. Želatiną išbrinkinkite 1 stiklinėje vandens, kurią nupilkite nuo 1 l vandens, skirto marinatui. Išbrinkusią želatiną šiek tiek pašildykite, palaukite, kol ištirps, ir sumaišykite su marinatu. Paruoštu marinatu užpilkite daržoves. Stiklainius pridenkite dangteliais ir sudėkite į puodą su vandeniu. Kai vanduo užvirs, kaitinkite apie pusvalandį. Išjungę ugnį, palikite pastovėti dar šiek tiek. Po to užsukite dangtelius, apverskite stiklainius ir palikite atvėsti. Taip paruošti pomidorai bus puikus garnyras prie antro patiekalo.

Marinuoti pomidorai su petražolėmis ir svogūnais

Reikės: 1 l vandens, 50 g vaisių acto, 300 g svogūnų, 3 kg pomidorų, 50 g druskos, 100 g cukraus, šiek tiek petražolių.

Pomidorus apdorokite karštu vandeniu arba garais. Nulupkite svogūnus ir supjaustykite žiedais. Petražoles dėkite į stiklainio dugną. Ant jų uždėkite pjaustytus svogūnus ir pomidorus. Užvirkite marinatą ir supilkite į stiklainius. Sandariai uždarykite ir palikite apverstus bei šiltai užklotus nakčiai.

Rekomenduojami video