Asociatyvus pieš.

Šalyje plintant COVID-19, arba koronaviruso, epidemijai, gyventojai itin akylai stebi žmones, kurie serga arba yra grįžę iš užsienio ir turi izoliuotis.

Biržiečiai vis dažniau kreipiasi į redakciją, informuoja policiją ir kitas tarnybas apie izoliacijos nesilaikančius asmenis. Jie pastebi, kad tokie žmonės vaikšto po parduotuves, o jei būna namuose, sulaukia svečių. Apie tokius balius rengiančius asmenis informaciją gauna ir policija.

Kai kurių izoliuotų asmenų vaikai gyvena kartu ir lanko bendrojo lavinimo mokyklas, tad esant ligos atvejui gali užkrėsti ir kitus.
Sveikatos apsaugos ministro įsakymu yra nustatyta, kad esantis izoliacijoje asmuo negali ne tik palikti izoliavimosi vietos be sveikatos priežiūros specialisto leidimo. Jis visą izoliavimosi laiką negali priimti svečių ar lankytojų, nesilankyti bendrose patalpose, vengti tiesioginio sąlyčio su kitais asmenimis.

Sergančio asmens šeimos nariai, jei negali apsigyventi kitur, tame pačiame name ar bute turi gyventi kituose kambariuose, laikytis higienos reikalavimų, dažnai vėdinti patalpas.
Deja, nurodymų laikosi ne visi.

Dirba su sergančiaisiais

Izoliacijoje esančių asmenų kontrole užsiima policija ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius.
Visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento Biržų skyriaus vedėja Rasa Kubilienė sakė, kad pavasarį rajone buvo registruota 11 susirgusių asmenų. Rudenį tokių nustatyta 7, dabar liko 2.

„Biržuose, laimė, nėra baisiausia situacija. Šiuo metu jau esame mažos rizikos rajonas“, – džiaugėsi R. Kubilienė.
Tačiau ji negalėjo pasakyti tikslaus skaičiaus, kiek asmenų Biržų rajone šiuo metu yra izoliacijoje.

Pažeidėjams skirtos baudos

Biržų policijos vadovas Deividas Valtaris pateikė išsamius ir konkrečius skaičius apie atliktą darbą ir patikrinimus.
Per rugpjūčio mėnesį buvo atlikta 18 patikrinimų. Nustatytas vienas pažeidimas.
Rugsėjo mėnesį atlikti 46 patikrinimai, nustatyti 6 pažeidimai.
O štai jau spalio mėnesį nustatyti 9 patikrinimai, iš jų – net 3 pažeidimai.
Visiems, pažeidusiems izoliacijos taisykles, skirtos po 250 eurų baudos.

Nustatyti du pažeidimai

Siekiant užtikrinti ligos koronaviruso infekcijos plitimo prevenciją bei vykdant numatytų reikalavimų ir rekomendacijų laikymosi kontrolę, savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai nuolat tikrina parduotuves, prekybos vietas, viešojo maitinimo įstaigas, paslaugų teikėjus bei asmenis, esančius izoliacijoje.

Skyriaus vedėjas Ričardas Sabas informavo, kad tikrinant šias įstaigas ir paslaugų teikėjus pažeidimų nenustatyta.
Tikrinant asmenis, esančius izoliacijoje, nustatyti du pažeidimai. Šiems asmenims skirtos piniginės baudos po 250 eurų (surašyti administraciniai nurodymai, skirta po pusę minimalios baudos).

„Numatytos baudos tikrai didelės – asmenims nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo vieno tūkstančio penkių šimtų iki šešių tūkstančių eurų“, – teigė R. Sabas.
Išskyrus paminėtus du nustatytus nusižengimus, Viešosios tvarkos skyriaus specialistai daugiau jokių nusižengimų nenustatė, iš kaimynų dėl izoliacijoje esančių asmenų skundų negauta.

Jurgita Morkūnienė