Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip parinkti tinkamą mokyklinę kuprinę

Kasmet medikai nustato vis daugiau Lietuvos moksleivių netaisyklingos laikysenos ir stuburo iškrypimo atvejų, o nugaros skausmai, kuriais dažnai skundžiasi vaikai, gali atsirasti ir dėl pernelyg didelio ant pečių nešiojamo svorio arba netinkamai – ant vieno peties – nešiojamos kuprinės. Ne viskas, ką siūlo prekybininkai, moksleiviui tinka, todėl artėjant rugsėjui specialistai primena, į ką atkreipti dėmesį, kad kuprinė nedarytų vaikui žalos.

Kuprinių, skirtų pradinukams, svoris negali viršyti 700 g, vyresniems moksleiviams – 1 000 g. Skirtingų šalių gydytojai 11–12 metų vaikams rekomenduoja nešioti ne sunkesnę kaip 10 proc. jo svorio sveriančią kuprinę, o, mokslininkų duomenimis, didžiausias pilnos kuprinės svoris neturi viršyti 15 proc. vaiko kūno masės.

Mokyklinė kuprinė privalo turėti formą išlaikančią nugarėlę ir pakietintą korpusą, o jos išorinėje pusėje turi būti pritvirtinti atšvaitai. Taip pat ji privalo turėti rankenėlę ir reguliuojamo ilgio diržus. Perkant kuprinę, ją būtina pasimatuoti. Kuprinės apačia neturi būti žemiau moksleivio juosmens.

Didžiausią kuprinės turinio dalį sudaro mokykliniai vadovėliai ir kitos mokykloje reikalingos priemonės, bet neretai vaikai į kuprinę prisikrauna ir nereikalingų daiktų. Pradinukai, ypač pirmokai, į ją įsimeta kokį nors žaislą, vyresniųjų klasių moksleiviai kartais nešiojasi mokymo priemones, kurių tą dieną mokykloje nereikia, todėl tėvams rekomenduojama patikrinti, ar prikrauta kuprinė ne per sunki.

Neretai moksleiviai kuprinę nešioja ant vieno peties ar rankoje. Ypač tai mėgsta daryti vyresniųjų klasių moksleiviai. Todėl tėvams rekomenduojama priminti vaikams, kad kuprinės diržai turi būti dedami ant abiejų pečių, nes kitaip stuburas pradės krypti į vieną pusę.

Rekomenduojami video