Bendrovės nuotr.

Ar pamenat tuos laikus, kai artėjant šaltajam sezonui reikėdavo apklijuoti langus. Įsistačius plastikinius langus to daryti nebereikia. Bet išties montuotojai, atlikę pagrindinius darbus, dar „pamiršta“ pranešti tris labai svarbius dalykus.

1. Būtina reguliariai sutepti visas judančias furnitūras, detales nerūgštiniu aerozoliniu tepalu  bent dukart per metus.

2. Taip pat būtina pastovi, kas 6 mėn. atliekama, guminių tarpinių priežiūra, kad atgautų savo elastingumą.

3. Keičiantis sezonui langus būtina sureguliuoti vasaros ir žiemos sezonui. Jeigu mechanizmas yra nuolat nustatytas žiemos sezonui, tai veda prie papildomos apkrovos ir  guminės tarpinės greičiau nusidėvi. Jeigu nustatyta vasaros sezonui – žiemą šiluma iškeliauja per langus.

4. Lieka neišspręsta ir oro ventiliacijos problema, dėl ko vėliau butuose ir namuose pradeda kauptis drėgmė ir atsiranda pelėsis.

Guminės tarpinės nusidėvėjimas tiesiogiai susijęs su nuolatiniu lango naudojimu bei pastarojo tarnavimo trukme. Kaskart, langą atidarant ir uždarant, tarpinės yra deformuojamos – tai atsileidžia, tai susispaudžia. Tarpinių keitimas, skaičiuojant laiką nuo lango sumontavimo,  gali būti po 5–7 metų, kai kuriais atvejais – anksčiau ar vėliau. Tai lemia tiek pačios tarpinės kokybė (minkštesnė tarpinė atsparesnė deformacijai bei temperatūrų poveikiui), tiek ir tai, ar pakankamai dėmesio skiriama pastarųjų priežiūrai. Langų tarpines reikėtų papildomai sutepti  (rudenį ir pavasarį) tam, kad jos atgautų savo elastingumą, bei pasirūpinti nuolatine jų švara, naudojant specialias valymo priemones. Neprižiūrima tarpinė praranda elastingumą, yra lengvai veikiama temperatūrų kaitos (dėl karščio – „prikepa“ prie profilio, dėl šalčio – suskilinėja), sukietėja ir lango izoliacijos sandarumas sumažėja, padidėja triukšmas, sklindantis iš lauko.

Rekomenduojame gumines tarpines pasikeisti į vokiškas poliuretano tarpines.

Vokiškų tarpinių privalumai:

Pakeitus gumines tarpines vokiškomis „Schlegel“ firmos poliuretano tarpinėmis, ateityje sutaupysite savo pinigus. Tarpinė yra atspari drėgmei, ultravioletiniams spinduliams, temperatūrų režimų kaitai (nuo –60 iki + 70 °C), pasižymi aukšta garso izoliacija, ilgaamžiškumu (tarnauja 21 metus ir daugiau), suteikiama 5 metų garantija, nereikalauja  papildomos priežiūros visu eksploatacijos laikotarpiu, žemas šilumos laidumo koeficientas K = 0.033w/mk., nebereikės perstatinėti furnitūros į vasaros ir žiemos režimus.