Nuo 2014 m. informacija apie automobilio išmetamo CO2 kiekį jau įrašoma į registracijos liudijimą, 7 eilutėje.

Pasigirdus siūlymams taršos mokesčiu apmokestinti automobilius, kurie į orą išmeta daugiau nei 130 gramų CO2 vienam kilometrui, dažnas savininkas net nežino, kur sužinoti savo automobilio taršą.

Jei automobilį registravote anksčiau nei 2014 metais, informacijos apie išmetamo CO2 kiekį registracijos liudijime nerasite. „Duomenys, susiję su automobilio išmetamosiomis dujomis, registre pradėti kaupti nuo 2011 m. pagal ES direktyvą, o nuo 2014 m. ši informacija jau įrašoma ir į registracijos liudijimą. Registracijos liudijime ši informacija pažymėta 7 eilutėje“, – aiškina Ingrida Kuorytė, valstybė įmonės „Regitra“ atstovė.

Transporto priemonių savininkai informaciją apie automobilio išmetamųjų dujų kiekį gali pasitikrinti ir „Regitros“ viešoje paieškos sistemoje.

Jei tokios informacijos nerandate, tuomet jos reikėtų ieškoti internete, įvedus automobilio pagaminimo metus, kėbulo, pavarų dėžės, kuro tipą ir variklio darbo tūrį.

Duomenų apie taršą galima ieškoti automobilio atitikties liudijime arba kreiptis į gamintojų atstovus.

„Valstiečių laikraštis“ primena, jog Europos Komisijai (EK) paraginus Lietuvą didinti biudžeto pajamas įvedant automobilių taršos mokestį, premjeras Saulius Skvernelis siūlo nustatyti didelį taršių automobilių registracijos mokestį ir žada svarstymus dėl draudimo į Lietuvą įvežti taršius automobilius.

Tačiau jis pabrėžė, kad naujas registracijos mokestis nebūtų taikomas toms transporto priemonėms, kurios jau važinėja Lietuvos keliais.

Pasak jo, Lietuvoje jau yra žengtas pirmas žingsnis, turintis paskatinti gyventojus atsisakyti taršių automobilių – jiems siūloma tam tikra kompensacija už tai, kad seną ir taršų automobilį keis į naują.

Vilius Šapoka, finansų ministras, gegužės pabaigoje yra pareiškęs, kad šiemet vėl bus grįžta prie siūlymo įvesti automobilių taršos mokestį.