Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Metas rinkti ir džiovinti augalus

Vasara – ir poilsio, ir ieškojimų metas. Turbūt daugeliui kūrybingų žmonių, žvelgiant į paveikslus ar į atvirukus iš džiovintų gėlių žiedų, kyla ne tik susižavėjimo šūksnis, bet ir atradimo džiaugsmas: juk ir aš taip galiu! Belieka pasiraitoti rankoves ir ankstyvais rytais pabraidyti po pievas… Augalus galima rinkti iš visur: pievų, miškų, darželių, paupių.

Iš daugybės džiovintų žiedų, lapų, lapelių, stiebelių ir kitų elementų sukurti paveikslai ar atvirukai – tai savotiški pasakojimai apie kasdienybės vertybes, žmogaus ir gamtos santykį, amžiną tobulumo siekį, grožio ilgesį. Kartu tai iš gimtųjų pievų, sodų atkeliavę vaizdai, džiuginantys šaltuoju sezono metu.

Kartais net sunku patikėti, kad vien iš linų kotelių įrėmintoje erdvėje „sutupdytos“ džiovintos ąžuolo gilių kepurėlės, svarainiai ir jų sėklos, iš žolės susuktos gėlytės gali sudaryti spalvingą natiurmortą. O kituose paveiksluose draugiškai „susigyvenę“ džiovinti motiejukai, slyvų kauliukai, kaulenio sėklos... Originalių darbų galima padaryti iš paprasčiausio šieno, o kaip gražiai vienas šalia kito sugula įvairių medžių džiovinti lapai – taip gimsta paveikslas bet kuriai buto erdvei.

Kuriant koliažus iš džiovintų augalų labai svarbios kiekvieno lapelio spalvos ir atspalviai. Džiovinimo metu žiedai keičia savo spalvą, norimą ne visada pavyksta išgauti. Nuolat tuo užsiimdami netruksite pastebėti, kad spalva džiovinant priklauso nuo augalo brandos, svarbu ir tai, kada žiedai nuskinti. Atradus tinkamiausią laiką, pavyks ir norimą spalvą išgauti.

Suprantama, kūriniai lengvai negimsta. Kad jie atsirastų, gali prireikti ištisų metų – nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens rinkti augalus, juos džiovinti, saugoti, paskui ilgais vakarais pasėdėti su dažais, klijais, įgyvendinant sumanymus ir idėjas.

Vieni kūrėjai pirmiausia ant popieriaus lieja akvarelę, renka fono spalvą, paskui ieško džiovintų augalų, galinčių suteikti melodingiausią skambesį ir prasmę. Kiti pirmiausia peržiūri interneto svetaines, ieškodami jiems priimtiniausio bei efektyviausio dekoravimo būdo, jų yra tikrai daug. Išties verta susipažinti su įvairiomis smulkmenomis – kokie klijai geriau tinka mažoms dėlionėms, kokios atviruko ar paveikslo formos gražiausiai atrodo.

Pradinės šio darbelio ar netgi verslo (juk pomėgis neretai tampa pragyvenimo šaltiniu) išlaidos nedidelės. Įvairus popierius, kaspinai, juostelės, miško medžiagos, augalai, akmenukai. Geriau pirkti popierių, audinį ir priedus jau pasirinktam paveikslo ar atviruko dydžiui.Taip pat reikės aštrių, įvairaus dydžio žirklių, peilio popieriui pjauti,liniuotės,klijų (geriausiai – PVA bespalvių). O norint įdėti sveikinimo tekstą, reikės gero spausdintuvo.

Kur ir kaip panaudoti darbelius? Įrėminus juos galima padovanoti sveikinant artimuosius ar draugus įvairių švenčių proga. Tai jums gali būti net savotiška reklama – kas žino, galbūt jūsų pomėgis iš tiesų kada nors taps verslu, ir būtent draugai pirmiausia pareklamuos jus saviems draugams?..

Savo darbelius galite pareklamuoti ir socialiniuose tinkluose – kas nors jums galbūt pasiūlys bendradarbiauti.

 

Ina Laumenytė

 

Rekomenduojami video