Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nebereikės popierinių eismo įvykių deklaracijų

Į avariją Lietuvoje patekę vairuotojai nuo praėjusios savaitės gali užpildyti elektroninę eismo įvykių deklaraciją. Vairuotojams skirtoje nemokamoje programėlėje bus galima užfiksuoti eismo nelaimės aplinkybes bei informaciją apie ją perduoti draudimo bendrovėms.

Bus patogiau

„Lietuvoje kiekvienais metais įvyksta apie 90 tūkst. eismo nelaimių, po kurių vairuotojai galėtų pildyti eismo įvykių deklaraciją. Ji yra svarbiausias dokumentas nagrinėjant eismo įvykį. Tikimės, kad pildant naująją elektroninę šio dokumento formą kils mažiau nesusipratimų, vairuotojams bus lengviau užpildyti bendrąją informaciją bei apibrėžti įvykio aplinkybes. Be to ji lengvai pasiekiama adresu www.draudimoivykiai.lt“, – aiškina Algimantas Križinauskas, Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuro direktorius.

Pasak jo, naujoje programėlėje vairuotojams reikės įvesti mažiau informacijos nei popierinėje eismo įvykių deklaracijoje. Deklaravimo vedlys paprašys nurodyti eismo įvykyje dalyvavusių transporto priemonių valstybinius numerius ir jų vairuotojų duomenis, pasiūlys patikslinti įvykio laiką ir vietą, padės nubraižyti eismo nelaimės schemą ir padaryti aplinkybes fiksuojančias nuotraukas.

Kviečia išbandyti

„Vairuotojams užpildžius elektroninę eismo įvykių deklaraciją, visa informacija nedelsiant bus pateikta avarijos kaltininko draudimo bendrovei. Taigi eismo įvykį sukėlusiam asmeniui nebereikės apie nelaimę pranešti savo draudimo bendrovei, o nukentėjusiajam beliks susisiekti su draudimo bendrove dėl tolesnio žalos atlyginimo proceso“, – kalbėjo Transporto priemonių draudikų biuro direktorius.

Duomenis apie įvykusią eismo nelaimę galima pildyti ir vienu, ir dviem išmaniaisiais įrenginiais, o sistema eismo įvykio duomenis į vieną dokumentą sujungs automatiškai.

„Visus norinčius kviečiame iš anksto pabandyti užpildyti elektroninę eismo įvykio deklaraciją bandomuoju režimu – ši informacija nebus išsaugoma bei siunčiama draudimo bendrovei ir yra skirta tik programėlės galimybių demonstracijai“, – sakė A.Križinauskas.

Jo teigimu, eismo įvykio deklaracijos pildymas yra tik viena iš programėlės funkcijų.

„Prisijungę vartotojai turės galimybę peržiūrėti savo eismo įvykių istoriją, galiojančias ar jau pasibaigusias draudimo sutartis bei užsisakyti priminimus apie jų galiojimo pabaigą. Šioje programėlėje bus galima užduoti rūpimus klausimus ir gauti atsakymus į juos asmeninėje paskyroje. O prisijungę vairuotojai elektroninę deklaraciją užpildys dar greičiau, nes dalis duomenų sistemai yra žinomi“, – pasakojo Transporto priemonių draudikų biuro direktorius.

Pataria, ką daryti

Interneto svetainėje www.draudimoivykiai.lt pateikiami patarimai vairuotojams, patekusiems į eismo įvykį.

Svarbiausia – nepasimesti. Jei susikaupsite ir nuosekliai vadovausitės čia pateiktais patarimais – išvengsite klaidų, kurios gali komplikuoti žalos atlyginimo klausimų sprendimą, rašoma patarimų puslapyje.

Nurodoma, kad kviesti policiją reikia tuo atveju, jei buvo apgadintas turtas, kurio savininko eismo įvykio vietoje nėra. Taip pat įtariama, jog eismo įvykio dalyvis yra neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų ar nesutariama dėl eismo įvykių aplinkybių.

Tuomet reikia skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Pildykite eismo įvykio deklaraciją, jei eismo įvykio metu nėra žuvusių ar sužalotų asmenų, eismo įvykio vietoje yra nukentėjusieji asmenys, kai padaryta žala jų turtui ir vairuotojas nekelia įtarimo, jog yra neblaivus ar apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų. Be to, svarbu, kad sutariama dėl eismo įvykio aplinkybių.

Eismo įvykio dalyvių pareigos, įvykus eismo įvykiui: važiuojamosios dalies pusėje pastatyti avarinio sustojimo ženklą prieš transporto priemonių važiavimo kryptį: gyvenvietėse – ne arčiau kaip 25 m atstumu, o ne gyvenvietėse – ne arčiau kaip 50 m atstumu nuo sustojusios transporto priemonės.

Taip pat reikia pasilikti eismo įvykio vietoje ir imtis visų reikiamų priemonių, kad būtų suteikta pirmoji pagalba nukentėjusiems, iškviesti medikus, prireikus nuvežti nukentėjusįjį į medicinos įstaigą (jei tik tai nesukels pavojaus jo gyvybei ar sveikatai).

Po eismo įvykio svarbu nevartoti alkoholinių gėrimų, vaistų, narkotinių ar kitų svaigiųjų medžiagų, iki bus patikrintas neblaivumas ar apsvaigimas arba bus atsisakyta tai atlikti.

VL

Rekomenduojami video