Asociatyvi nuotr.

Kaip pasirinkti baldus, kai tendencijos nuolat kinta? Net ir viena netinkamai panaudota detalė kartais sujaukia visą kambario įvaizdį. Kad to išvengtume, peržiūrėkime šių metų naujausias interjero tendencijas. Jos apima paprastas, tačiau kartu intriguojančias bei unikalias idėjas. Kokie svetainės baldai ir ne tik šiandien yra populiarūs?

Patogu ir modernu

Svetainės baldai, ypač sofos ar minkšti kampai – neatsiejama mūsų namų dalis, jie leidžia atsipalaiduoti, pailsėti. Tai tarsi energijos šaltinis, padedantis pabėgti nuo kasdienės rutinos. Netinkama šių baldų forma, medžiaga, spalvos ar nusidėvėjimo laipsnis gali sutrikdyti visavertį poilsį. Šiais metais yra madingos modernaus dizaino, ergonomiškos sofos bei minkšti kampai, sukurti maksimaliam komfortui. Todėl nenuostabu, kad daugumai kyla noras atsinaujinti.

Rausvi atspalviai

Ši švelni, pastelinė baldų audinių ar sienų spalva jau kurį laiką nepraranda populiarumo. Ji leidžia sukurti tobulą harmoniją tiek su neutralių, tiek su ryškesnių tonų daiktais ar baldais. Be to, yra daugybė skirtingų rožinių atspalvių: ir šiltesnių, ir šaltesnių. Pavyzdžiui, jei svajojate apie rafinuoto stiliaus svetainę, rekomenduojama rinktis blyškesnių tonų minkštus baldus. Tiems, kurie mėgsta akcentuoti mažesnes detales, patiks tokių atspalvių pagalvėlės bei pledai. Jie patraukliai atrodo ant pilkų ar tamsiai mėlynų sofų, fotelių.

Asociatyvi nuotr.

Asociatyvi nuotr.

Geometrija

Netobula geometrija, masyvios linijos ir sunkiai apibūdinamos figūros – tai neabejotinai vyraujanti šio sezono kryptis. Pastebima ir palaipsniui besikeičiančių interjero elementų tendencija. Etninius motyvus vis labiau išstumia abstrakčios formos, medžiagos ir raštai. Siekiantiems tai įgyvendinti savo namuose, verta pasitelkti komodas, TV ar kavos staliukus. Kontrastui sukurti puikiai tinka ir minkšti svetainės baldai: foteliai, sofos, Ufai.

Medžiagų natūralumas 

Pastaruosius keletą metų interjere dominuoja natūralios medžiagos. Viena iš pagrindinių priežasčių – vis populiarėjantys ekologiško ir tvaraus vartojimo principai. Derinant skirtingų tekstūrų medžiagas, paprasta sukurti išskirtinę aplinką. Tam tinka linas, vilna ir kailis. Dažniausiai jie naudojami minkštiems baldams. Verta nepamiršti ir medinių detalių: spintelių, staliukų, komodų ir netgi padėkliukų.

Asociatyvi nuotr.

Asociatyvi nuotr.

Aptakios formos

Jau įpratome, kad asimetrija ir modernus stilius – vieni iš šių metų hitų. Be viso to, į mūsų kasdienybę po truputį sugrįžta ir švelnios, aptakios formos. Panašios vyravo ir 1970-aisiais. Bene lengviausias būdas pritaikyti jas savo namuose – įsigyti minkštų svetainės: sofą, fotelių ar net pufų.

Metalinės detalės

Savo populiarumo vis dar nepraranda metalinės interjero detalės. Jų spalvų pasirinkimas itin platus: juodos, auksinės, bronzinės… Yra daugybė būdų, kaip tokius elementus pritaikyti savo namuose. Vienas iš tokių – baldų rėmai. Pavyzdžiui, tinka kavos staliukas su metalinėmis kojelėmis arba fotelis su tokios pat medžiagos porankiais. Patraukliai atrodo ir atviros konstrukcijos lentynos arba panašaus dizaino komodos.

 

Parengė Ina Laumenytė