Jei vis dėlto nėra galimybės Kalifornijos sliekus apgyvendinti šildomose patalpose, rūsyje arba garaže, reikėtų pasirūpinti, kad žiemodami lauke jie nesušaltų.

Kalifornijos sliekus augina dažnas sodininkas. Jų gaminamas biohumusas – puiki trąša. Išvesti saulėtoje Kalifornijoje, šie sliekai puikiai žiemoja net ir mūsų klimato sąlygomis.

Kalifornijos sliekams šaltąjį sezoną saugiausia praleisti patalpose, kuriose žiemą būna teigiama temperatūra. Artėjant vėsesniems orams reikėtų mesti mažiau biologiškai skaidžių atliekų į komposto dėžę, kad Kalifornijos sliekai šiek tiek labiau išalktų ir daugiau jų susitelktų pačiame komposto krūvos viršuje, o tada reikėtų nukasti viršutinius 20 cm komposto krūvos ir šį kompostą kartu su Kalifornijos sliekais perkelti į dėžę, kurią bus galima pernešti į šildomas patalpas. Šią procedūrą galima kartoti kelis kartus ir taip perkelti kuo daugiau Kalifornijos sliekų, o atšilus orams juos vėl grąžinti į įprastus namus – lauko kompostinę. Prieš pakartotinai nukasant vertėtų uždėti apie 10–15 cm šviežesnio komposto ir palikti savaitei arba dviem, kad Kalifornijos sliekai vėl spėtų pakilti į viršutinius komposto dėžės sluoksnius. Kalifornijos sliekams perkelti galima naudoti ir plastikinius tinkliukus, ant kurių reikėtų sudėti kompostą. Per savaitę ar dvi sliekai pakils į šį kompostą ir juos bus galima patogiai perkelti.

Jei vis dėlto nėra galimybės Kalifornijos sliekus apgyvendinti šildomose patalpose, rūsyje arba garaže, reikėtų pasirūpinti, kad žiemodami lauke jie nesušaltų. Jei žiemos sezono metu galima gauti šviežio mėšlo, tada, kai vidutinė lauko temperatūra artėja prie 10 laipsnių šilumos, reikėtų uždėti pirmuosius 10 cm šviežio mėšlo ant komposto krūvos, esančios kompostinėje, ir ją uždengti 30 cm šiaudų sluoksniu. Visos žiemos metu rekomenduojama temperatūrą matuoti termometru, kad ji per daug nesušiltų ar neatvėstų. Jei lauko temperatūra pradeda kristi žemiau nulio laipsnių, reikėtų uždėti dar 15 cm šviežio mėšlo ir užkloti 30 cm šiaudų. Tai kartojama, kol vidutinė paros temperatūra nepasiekia 10 laipsnių šilumos arba kol vidinė komposto dėžės temperatūra nepasiekia 25 laipsnių šilumos. Komposto dėžę galima apdėti šiaudais, šviežiu mėšlu arba apšiltinti putų polistireno plokštėmis, akmens vata.

Jei nėra galimybės naudoti mėšlo, rekomenduojama kompostinę prieš atvėstant orams apšiltinti putų polistireno lakštais (5 cm storio ar storesniais) arba akmens vata. Šaltesniu periodu sliekams galima duoti daugiau daržovių ir vaisių, kurie pūdami išskirs šilumą, taip pat galima uždėti šiaudų, šieno, papuvusios žolės.

Kalifornijos sliekai, jausdami, kad jiems šalta, trauksis ten, kur yra šilčiau, tad pačioje komposto krūvos šerdyje svarbiausia išlaikyti aukštesnę nei 10 laipsnių šilumos temperatūrą. Jei komposto duobė gili, su tinkliuku, apsaugančiu nuo kurmių, paspaudus šalčiams Kalifornijos sliekai gali nusileisti žemiau įšalo zonos ir taip apsisaugoti nuo šalčio.

VL