Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasiryžk psichologokonsultacijai

„Šiandien internete siūloma psichologinė pagalba, psichologų konsultacijos. Ar jos veiksmingos? Kada geriau susitikti su psichologu?“– klausia Marius D. iš Paberžės.

Atsako Kazimiero Simonavičiaus universiteto profesorius, dr. Gediminas Navaitis

Galimi keli požiūriai: pirmuoju bet kokia konsultacija geriau nei jokios, antruoju– tikrai veiksmingas pokalbis su specialistu turi vykti akis į akį.

Visų priežasčių, dėl kurių reikėtų ieškoti tiesioginės psichologo pagalbos, nepavyktų išvardyti.Dažniausiai kreipiamasi į psichologą, kai kyla sunkumų bendraujant su artimaisiais ir nepavyksta užmegzti draugiškų ar rimtų santykių; kai sunku iš dviejų blogybių pasirinkti mažesnę ar iš dviejų sėkmių – didesnę; kai dėl žalingų įpročių, baimių ar depresijos nepavyksta pilnavertiškai gyventi – trūksta motyvacijos siekti tikslų ir svajonių; kai daug pasiekus nesiseka sutarti su savimi ir siekiama tobulinti asmenybę, sustiprinti intuiciją, išplėsti akiratį.

Iš nurodytų priežasčių aišku, jog psichologo ir konsultuojamojo ryšys itin asmeniškas. Tačiau nė vienas psichologas nepasakys, kaip gyventi. Jis gali padėti rasti sprendimą, geriausiai atitinkantį konsultuojamojo asmenybę ir galimybes.

Psichologas dažnai tik užduoda klausimus, į kuriuos atsakymų, remdamasis savo gyvenimiška patirtimi ir filosofija, ieško pats konsultuojamasis. Po to, kai atsakymas tarsi rastas, psichologas vėlgi padeda suvokti vienokių ar kitokių sprendimų pasekmes, galimą jų poveikį konsultuojamam asmeniui ir jo aplinkiniams.

Jei manote, kad pokalbis su psichologu gali būti naudingas, neatidėliokite. Įsitikinę, jog kreipėtės be reikalo, prarasite vos valandą savo brangaus laiko, o nusprendę konsultuotis ir toliau, galite tikrai daug laimėti.Paaiškinimas, dėl ko vertėtų pasikalbėti su psichologu,padeda suprasti, kodėl su juo reikia susitikti tiesiogiai.

Psichologo konsultacijos esmę suprasime, jei išsiaiškinsime, į ką toks pokalbis nėra panašus. Veikiausiai lankėtės pas gydytoją ar juristą. Tokio apsilankymo metu specialistas pataria, nurodo, rekomenduoja – iniciatyva yra jo rankose. Susitikę su psichologu,jūs pasirinksite pokalbio temą, jūs turėsite parodyti iniciatyvą spręsti savo problemas.

Psichologas paskatins suvokti jausmus, todėl neskubės jūsų guosti, priešingai negu draugai, nebandys pralinksminti, kai blogai jaučiatės. Taip psichologas elgsis todėl, kad neigiamos emocijos ir kenksmingos įtaigos neišnyksta bandant jas pamiršti.

Psichologas besąlygiškai priima konsultuojamąjį. Tai padeda žmogui susitaikyti su pačiusavimi, suvokti asmeninę vertę. O save vertinantis žmogus prisiima atsakomybę užlikimą, nebesistengia ieškoti, ką apkaltinti dėl nesėkmių.

Tiesa, dauguma žmonių apsimeta, kad jų protas pilnai valdo kūną. Susitikus su psichologu to padaryti nepavyks. Galbūt ne vienas susitikimas su psichologu bus skirtas tam, kadsuprastumėte savo kūno signalus.

Verta atkreipti dėmesį, jog konsultacijos visada konfidencialios. Psichologas neviešins jūsų papasakotų dalykų, todėl galėsite būti savimi ir jaustis saugus,nusiimti kaukes, kurias užsidedate bendraudamas su kitais, o kartais ir su savimi.

Rekomenduojami video