Flickr.com nuotr.

Kalendorius sako, kad jau pavasaris. Nors orai dar žiemiški, metas susipažinti su svarbiausiais pavasario mados akcentais. Šiemet pavasario mada moteriška, lengva ir romantiška. Karaliaus ryškūs atspalviai, nėriniai, svajingi šilkai, apnuoginti pečiai ir karalienės Viktorijos laikus primenančios pūstos rankovės. Trumpai apžvelgsime šias ir kitas pavasario mados tendencijas.

Oranžinė spalva

Karščiausia pavasario ir vasaros spalva – oranžinė, nuo vaiskios iki sodrios ugninės. Madingi ne tik oranžiniai drabužiai (ypač suknelės, palaidinės, megztiniai), bet ir aksesuarai (rankinės). Šią spalvą derinkite su tamsiai mėlyna, rusva, įvairiomis rudomis, smėline ir pilkais atspalviais. Populiariausias naujo sezono derinys – oranžinė ir tamsus džinsinis audinys.

Džinsą primenanti medvilnė

Tai nėra džinsinis audinys, jis daug minkštesnis, lengvesnis, tinkamesnis šiltesniam orui. Iš tokio audinio siuvamos palaidinės, marškiniai, suknelės, sijonai ir kelnės yra lengvi ir itin maloniai dėvimi. Vėsesnėmis dienomis itin pravers denimo medvilnės marškiniai, kurie stilingai atrodys vilkimi po masyviu megztiniu, tvido švarku ar vilnoniu sarafanu.

Balti marškiniai

Klasikiniai vyriški marškiniai iš mados nesitraukia jau keletą sezonų, tačiau šįmet jie keičia siluetą – ilgėja ir platėja. Bus madingos marškinių tipo suknelės, tunikos, laisvi marškiniai įprasta arba vadinamąja pastoriaus apykakle. Šaltuoju metu ant tokių marškinių vilkitės švarko tipo vilnonę liemenę arba ilgą ir šiltą kardiganą. 2016 m. pavasarį–vasarą dizaineriai siūlo šiek tiek pažaisti su marškinių kirpimais ir išbandyti naujas detales: atvirus ar itin pūstus pečius, gilią iškirptę.

Pūstos rankovės

Populiari bus karalienės Viktorijos laikų mada: raukiniai, pūstos rankovės, aukštos apykaklės ir tonos gėlėto audinio. Drabužiai pūstomis rankovėmis suteikia žaismingumo, šiek tiek romantikos ir įmantrumo.

Apatinius primenantys drabužiai

Pavasaris ir vasara spinduliuoja drabužių lengvumu, plazdančiomis medžiagomis ir gaiva. Būtent todėl daugelis dizainerių šiemet siūlo nevengti naktinius marškinius primenančių drabužių iš šilko ar atlaso, kurie būtų puošti nėriniais.

Tinklinės medžiagos drabužiai

Be įvairių nėrinių ar jų detalių šiemet – nė iš vietos. Ypač originaliai atrodys nėriniai ant įprastų ir nekasdienių rūbų. Šios tendencijos negalima pražiopsoti.

Melanžo mezginiai

Įvairiaspalvių siūlų mezginiai – šilta ir jauki būsimo pavasario tendencija, kuri netruks įsigalės ir dabartiniame žiemiškame garderobe. Melanžinių verpalų megztinius derinkite prie vienspalvių drabužių, tada jie atsiskleis visu grožiu, o įvaizdis nebus perkrautas.

Nuogi pečiai

2016 m. pavasario ir vasaros sezonu bus populiarūs apdarai apnuogintais pečiais, ant kurių neturi matytis liemenėlės petnešėlių ar kitų drabužių dalių. Pečiai gali būti apnuoginami tiesiomis, simetriškomis linijomis, įvairiu kirpimu, apnuoginimas gali būti tik vieno peties ar asimetriškas. Viskas priklauso nuo to kas jums patinka, labiau tinka ir ko norite pačios.

Kaspinai

Kaspinai, ypač dideli, yra viena svarbiausių 2016 m. pavasario–vasaros mados tendencijų. Beje, jau dabar prognozuojama, kad jie bus populiarūs ir rudens sezonu.

Pusrutulio formos rankinė

Iš daugybės aksesuarų šį pavasarį svarbiausia – pusrutulio formos rankinė, kuri suteiks įvaizdžiui lakoniškumo ir tam tikro aptakumo. Tokia rankinė puikiai tinka ir į biurą, ir į vakarėlį.

Plokščiapadės šlepetės

Kalbant apie avalynę, reikia pasakyti, kad plokščio pado patogumas, universalumas ir toliau išlieka populiaresnis nei gundantys aukštakulniai. Pavasario kolekcijų hitas – odos ir tinkliuko šlepetės be jokio užkulnio.