Seni laikraščiai puikiai tinka ne vien prakurui, bet ir pintinėms pinti. Jas sunku atskirti nuo supintųjų iš tikrų vytelių. Pintinės gali būti naudojamos daiktams susidėti, sausoms gėlėms laikyti.

Taigi kaip pasigaminti pintinę iš laikraščių? Pirmiausia lapus supjaustome 6–7 centimetrų pločio juostelėmis ir susukame jas ant 2 milimetrų skersmens virbalų.

Pintinėlei reikės apie 30–40 56–58 centimetrų ilgio vytelių (iš vieno laikraščio lapo pavyksta padaryti 6–7 vyteles). Įgudus vieną vytelę galima susukti per 15–20 sekundžių, taigi visoms pintinėlės vytelėms susukti neprireiks nė valandos.

Toliau jas reikia supinti. Pinti pradedame nuo dugno, o paskui kylame į viršų. Viso krepšelio pynimas užtruks 2–4 valandas.

Svarbu nupinti ir dekoratyvias rankenas. Jas darome taip: į vytelės vidų įkišame vielą, prakišame vytelę pro krepšelio viršutinę dalį ir užlenkiame vidinėje pusėje. Lygiai taip pat padarome ir antrą rankenos dalį. Turimas dvi vyteles su viela apipiname kita vytele ir turime dekoratyvią rankeną.

Prieš pindami pintinėlę, vyteles galime nudažyti spalvotu statybiniu pigmentu arba medvilnės, kiaušinių dažais, svogūnų lukštų ar net burokėlių nuoviru. Geriausiai būtų nudažyti vyteles skirtingai – pintinėlė taps ryškia dekoro dalimi.