Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Santechnikos remontas daugiabutyje: kas už ką atsako?

Gyvenant daugiabutyje, kur dalis turto – nuosavas, o dalis – bendras, neišvengiamai kyla klausimų ir nesusipratimų dėl to, kas už kokių dalykų remontą turi mokėti. Bene dažniausiai keliami klausimai dėl stogo ir lifto.

Tarkime, kodėl sugedus liftui mokėti turi pirmojo aukšto gyventojai, jei juo nesinaudoja? Tačiau pasirodo, neretai kyla sumaištis ir įvykus gedimui vamzdynuose. Kur yra gyventojo reikalas tvarkytis, o kur reikia prašyti bendrijos įsikišimo?

Sako, kad apgavo

Į „Rinkos aikštę“ paskambinusi garbingo amžiaus P. Lukšio g. 9-ojo namo gyventoja Janina buvo labai nusivylusi. Jos teigimu, namo bendrijos atsiųstas santechnikas aplaidžiai suremontavo gedimą jos bute.

Pasak moters, buvo įdėtas senas sifonas, kuris netrukus po remonto trūko, o vanduo užpylė visas grindis. Moteris tik džiaugiasi, kad įvykio metu buvo namuose ir vanduo nespėjo užlieti kaimynų buto.

„Pradėjo man prieš maždaug mėnesį bėgti vanduo ant grindų, paskambinau į bendriją – jie atsiuntė santechniką. Na, tas pats ten šilumą reguliuoja, bet mes santechniku jį vadinam. Kažką jis darė, tvarkė. O po trijų savaičių viskas pratrūko ir vėl ėmė vanduo ant grindų tekėti.

Vėl aš skambinau tiesiai santechnikui – jis man sako: „Užsuk vandenį, ryt atvažiuosiu“.

Kitą dieną jo sūnus atvažiavo ir pasakė, kad įdėtas senas, suklijuotas sifonas – jis ir neatlaikė spaudimo. Tai visa laimė, kad buvau namuose. O jei būčiau išėjusi? Būtų kitus butus užlieję, žmonės ten susitvarkę – kiek man kainavę viskas būtų?

Gyvenu ten neseniai, pikta man, kad taip žmones apgaudinėja. Taip tai dabar visi gudrūs, siūlo savo paslaugas, bet juk jos mokamos – o kodėl aš mokėti turiu, juk čia bendrijos reikalas“, – įsitikinusi moteris.

Rūpintis neturi

Paskambinus P. Lukšio g. 9-ojo namo bendrijos pirmininkui paaiškėjo, kad už tokį santechnikos tvarkymą bendrija apskritai nėra atsakinga – bendrijos reikalas yra centriniai vamzdžiai, bet ne pačiame bute įrengta santechnika.

Jo teigimu, gyventojai patys turi rūpintis tokiais dalykais ir mokėti už tai pinigus, o jei namo santechnikas moteriai laikinai sutaisė sifoną už dyką – derėtų tik padėkoti.

„Asmenys turi ieškotis patys santechniko, jei jų bute prakiūra kanalizacija, koks vamzdis, nutrūksta šlangelė, kas nors užsikemša ir panašiai. Čia ne bendrijos reikalas.

Bendrijai priklauso kanalizacijos, karšto ir šalto vandens stovai – viskas. Bendrija gali pagelbėti pasiūlydama santechniką, ypatingai vyresniems žmonėms. Bet kiti ieškosi patys santechnikų – gali ir mūsų santechniką imti, gali per skelbimus susirasti.

Jei mūsų santechnikas jai geranoriškai sutvarkė, na, lai tik džiaugiasi. O jei ten išpuvę viskas, žmogus turi pats rūpintis viskuo – šlangutėm, sifonais, kriaukle nauja ir kt. Kažką moteris ne taip suprato ir tiek“, – spėliojo namo pirmininkas pridurdamas, kad jam apie šią situaciją pati gyventoja nieko nesakiusi.

Neigė

Pats P. Lukšio g. 9-ojo namo bendrijos santechnikas neigė tame name kažkam keitęs kokį nors sifoną.

„Na, net nežinau. Į butus aš neinu, jokių sifonų aš nekeičiau. Negalėčiau net, nes sveikatos problemų turiu. Ir butuose mes nieko nedarom, man nepriklauso tokie darbai“, – tikino santechnikas.

 

Eglė KUKTIENĖ

Rekomenduojami video