Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Skruzdės šiltnamyje? Ne bėda

Jei nusprendėte, kad savo sode skruzdžių nenorite, štai ką reikėtų žinoti. Skruzdės yra vienas seniausių organizmų Žemėje. Pasirodo, kad jos egzistavo jau dinozaurų laikais.Tai reiškia, kad jos išgyvenimo masinį kitų rūšių išnykimą sukėlusius įvykius, taigi, jos neabejotinai moka prisitaikyti. Dėl to jas išguiti iš savo sodo gali būti nepaprasta.

Be to, pasaulyje egzistuoja daugiau nei 10 000 įvairių skruzdžių rūšių – skaičiuojant tik tas, kurias mes žinome! Taigi, skirtingos skruzdžių rūšys į įvairias priemones gali reaguoti skirtinga. Vis dėlto, štai sodininkų mėgstami būdai naikinti skruzdes:

Išnaikinkite amarus ir kitus gyvasakiais mintančius kenkėjus. Taip skruzdės nesisukios aplink nektarą.

Prie skruzdėlyno padėkite dirbtinio saldiklio. Pasirodo, dirbtinis saldiklis skruzdėms yra mirtinas. Galbūt tai privers jus susimąstyti ir apie tai, ką dedate į savo kavą.

Aplink savo augalus pabarstykite cinamono arba aitriosios paprikos. Taip skruzdes atbaidysite, bet jų nenužudysite.

Aplink skruzdėlynus padėkite diatominės maistinės dirvos. Šie iš fosilizuotų kietakiaučių dumblių, vadinamų diatomais, pagaminti smulkūs milteliai dehidratuoja ne tik skruzdes, bet ir šliužus bei tarakonus. Šis gaminys žmonėms nėra pavojingas.

(Pastaba: Kad skruzdžių neliktų, gali tekti palaukti kelias savaites, o taip pat milteliai turi išlikti sausi, kitaip nesuveiks.)

Rekomenduojami video