Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Šuo iš prieglaudos

Kinologijos specialistai šuns, paimto iš prieglaudos, atsiradimą namuose prilygina atsakingam projektui.

Nenuspėjamas elgesys

Deja, dažnai situacija tokia: išgelbėtas šuo turi elgesio sutrikimų, su juo reikia ilgai ir kantriai dirbti. Todėl pasiryžtant pasiimti šunį iš prieglaudos, būtina įvertinti savo galimybes ir kantrybę. Gali būti, kad stigs laiko ir pinigų jo priežiūrai, gydymui ar dresavimui. Jei taip, geriau neprasidėkite.

Pabandykite užimti ar pavedžioti išsirinktą šunį, kol jis dar gyvena prieglaudoje. Kitaip sunku nuspręsti, ar gyvūnas jums tinka. Nepamirškite, kad nuolat dresuojamas šuo keičiasi: vystosi jo intelektas, gyvūnas stiprėja fiziškai. Vadinasi, ateityje jam reikės skirti vis daugiau dėmesio ir laiko. Jei patikęs šuo atrodo itin energingas, rinkitės ramesnį arba išvis atsisakykite šios idėjos.

Bet kurio šuns elgesys ateityje – tikra loterija. Tačiau ypač nenuspėjamas gyvūnų iš prieglaudos elgesys. Tikriausiai apie juos esate girdėję visokių istorijų: vieni elgiasi tinkamai, kiti – pernelyg draugiški su svetimais žmonėmis, treti – agresyvūs, nelinkę bendrauti su vaikais ar kitais šunimis.

Prieglaudose atsiduria vis daugiau beglobių šunų, kuriais nuo mažens niekas nesirūpino. Jie neturi reikalingos patirties, kuri įgyjama maždaug iki dviejų mėnesių amžiaus. Ar galima tikėtis, kad po tokios gyvenimo pradžios gyvūnas bus socialus?

Netikėtumai

Pasistenkite kuo daugiau sužinoti apie prieglaudoje išsirinkto šuns būdą, ankstesnį jo gyvenimą ir įpročius. Dažnai nauji šeimininkai skundžiasi, kad priglobtas suaugęs šuo nemoka šlapintis lauke, graužia daiktus, drasko užuolaidas. Toks šuo dieną, kai nieko nėra namuose, turėtų leisti specialiame narve. Dar geresnė išeitis – laikyti gyvūną lauke įrengtame voljere. Žinoma, reikia pasirūpinti, kad augintinis turėtų ką pakramtyti ir užsiimtų aktyvia veikla, nes nejudrumas kenkia šuns fizinei sveikatai ir emocinei savijautai.

Be greito rezultato

Priglobtus vidutiniškai bailius ar jautrius šunis (šias savybes gali nustatyti specialistas) siūloma dresuoti jaunų šuniukų grupėse, mat ir vieni, ir kiti turi išmokti tų pačių dalykų. Jei seksis, gyvūno elgesys gali pradėti keistis maždaug po mėnesio. Sunkesniais atvejais, pavyzdžiui, kai gyvūnas agresyvus, puola žmones ir kitus šunis, rekomenduojamos tik individualios pamokos, kurių metu taikomi specialūs elgesio keitimo metodai, šuo mokomas atsipalaiduoti.

Jei tikitės, kad naujojo jūsų šeimos nario elgesys staigiai pasikeis, geriau nė nepradėkite. Šuo – ne robotas. Jis turi augti ir tobulėti pagal savo mokymosi ritmą, gyvenimo patirtį. Prisiminkite: ar jūsų vaikas greitai išmoko daugybos lentelę?

Prie būdos

Jei šuo gyveno pririštas prie būdos, jis laiką leido ne lakstydamas ir žaisdamas su šeimininku, o tampydamas grandinę. Vedžioti tokį šunį – nemenkas iššūkis, nes jis staiga nepamirš jau įgyto įpročio. Gyvūno elgesys keisis, jei skirsite jam kuo daugiau laiko, reguliariai treniruosite, užimsite aktyvia veikla.

Nepamirškite, kad šuo gali įgyti nepageidaujamų įpročių apsigyvenęs pas naują šeimininką, kuris nepaiso augintinio poreikių, laiku neišveda į lauką, nepratina bendrauti su kitais žmonėmis ir šunimis, nemoko tinkamai elgtis. Tada augintinis krečia išdaigas, o šeimininkas juo nusivilia. Pasekmė – šuo keliauja atgal į prieglaudą.

 

Parengė Ina Laumenytė

Rekomenduojami video