Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Žiemos pavojai telefonui: kaip jų išvengti?

Nors žiemą esame mažiau fiziškai aktyvūs ir atrodytų mažiau šansų sugadinti telefoną(vasarą jie dažniausiai krenta į  vandenį ar sudūžta paties nuvirtus nuo dviračio), tačiau ir žiemą išmaniesiems gresia pavojus. Koks ir kaip jų išvengti?

Šaltis veikia telefoną nemažiau nei karštis, saulė, nukritimas ar nuskendimas vandenyje. Dažniausiai pasireiškianti problema – daug greičiau išsikraunantis telefonas. Kai kurie žmonės to nepastebi, tačiau tie, kurie telefoną naudoja intensyviai, greitai pajunta, jog žiemą telefonas išsikrauna daug greičiau. Tai yra dėl to, kad ličio jonų baterijos jautriai reaguoja į minusinę temperatūrą. Gamintojai nerekomenduoja telefonų naudoti minusinėje temperatūroje.

Jei visgi jūs negalite be telefono išsiversti, tuomet pasvarstykite apie specialius darbinius telefono modelius arba jums reikalingi specialūs dėklai, priedai ir aksesuarai telefonams apsaugantys nuo šalčio. Apsauga nuo šalčio svarbi ne tik dėl to, kad baterija greičiau išsikrauna. Dažnas telefono buvimas šaltyje lemia baterijos talpos mažėjimą, tad ilgainiui, sumažėjusi talpa taps rimta priežastis ieškoti naujo telefono.

Kad telefonas ir jo baterija nesušaltų, reikėtų jo nepalikti šaltame automobilyje, nešiotis rankinėje, ar išorinėje viršutinių drabužių kišenėje. Verčiau laikyti kuo šilčiau, arčiau kūno, vidinėse drabužių kišenėse, kelnių kišenėse ir pan. Taip patariama laikyti netgi naudojant nuo šalčio apsaugantį telefono dėklą.

Saugoti nuo šalčio svarbu ne tik dėl baterijos, tačiau ir dėl pavojaus sudrėkinti telefoną. Pagal visus fizikos dėsnius, daiktas pabuvęs šaltoje aplinkoje ir staiga patekęs į šiltą, aprasoja, ant jo susidaro kondensatas. Visai kaip ant akinių, kuomet iš lauko įeiname į kambarį. Kondensatas patekęs ant mikroschemų veikia lygiai taip pat tarsi telefonas būtų įkritęs į ežerą.

Telefonus gadinančio kondensato išvengti galima tik saugant telefoną nuo temperatūrų pokyčių, stengiantis laikyti telefoną taip, jog šis neperšaltų. Jei visgi atsitiko taip, kad telefonas sudrėko, išjunkite jį, padėkite sausai arba iškarto neškite į taisyklą, kur bus pašalinta drėgmė ir nebus sukeltas pavojus mikroschemoms.

Šie patarimai neturėtų būti naujiena, tai tik prisiminimas, jog žiemą reikia taip pat saugoti savo išmanųjį telefoną.

Rekomenduojami video