Kėdainių rajono savivaldybės administracija reaguodama į tai, kad esama Vilainių kaimo viešųjų erdvių infrastruktūros būklė netenkino vietos bendruomenės poreikių, iniciavo ir šiemet baigė įgyvendinti projektą „Kompleksiškas Vilainių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“. Projekto tikslas – didinti Vilainių kaimo socialinės ir ekonominės aplinkos kokybę.

Įgyvendinant projektą buvo sutvarkyta poilsio ir rekreacinė zona Vilainių kaime: atnaujinta veja, įrengti mažosios architektūros elementai (suoliukai, šiukšliadėžės ir pan.), įrengtas aktyvaus laisvalaikio aikštynas, pritaikant bendruomenės poreikiams, įrengti nauji ir atnaujinti susidėvėję pėsčiųjų takai, atnaujinta automobilių stovėjimo aikštelių danga, įrengtas apšvietimas naujai įrengtuose pėsčiųjų takuose, poilsio ir rekreacinėje zonoje, gyventojų saugumui užtikrinti sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros. Planuojama, kad projekto metu pertvarkyta atvirų viešųjų erdvių urbanistinė infrastruktūra taps patrauklesnė ne tik vietiniams gyventojams, bet ir svečiams, pagerins Vilainių kaimo įvaizdį ir padidins jo investicinį patrauklumą.

Projekto „Kompleksiškas Vilainių kaimo viešųjų erdvių sutvarkymas“ vertė – beveik 964 tūkst. eurų, iš kurių daugiau nei 823 tūkst. eurų – Europos regioninės plėtros fondo lėšos. Tikimasi, kad ši į Vilainių kaimo viešųjų erdvių atgaivinimą nukreipta investicija, kuri patobulino gyvenamąją aplinką, pritaikant ją bendruomenės poreikiams, padidins kaimo patrauklumą gyventi, dirbti ir investuoti.