P. Lileikio nuotr.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas sako, kad turi raštiškus liudijimus, kad teisėtai naudojo žemės sklypus.

„Gerbiamas Ramutis Lėlys žinojo, kad su juo tarėmės dėl galimybės dirbti tėvų žemę. Tam yra raštiški paliudijimai“, – sakė ministras.

Ministras sakė, kad jo karjeros ateitis paaiškės po susitikimo su Ministru Pirmininku, kuris numatomas antradienį. Prieš tai jis Seime atsakinės į parlamentarų raštu pateiktus klausimus.

ELTA primena, kad anksčiau naujienų portalas 15min.lt pranešė, jog B. Markausko šeima, ūkininkaudama Klaipėdos rajone, kai kurių sklypų šeimininkams nemoka nuomos mokesčio.

Paaiškėjo, kad faktiškai B. Markausko motina Sofija Markauskienė apie 5 metus naudojosi sklypais be leidimo, o Nacionalinė mokėjimo agentūra S. Markauskienei mokėjo Europos Sąjungos išmokas už keturis sklypus, kuriuos ji dirba be nuomos sutarčių.

Prezidentė praėjusią savaitę sakė, kad ministras B. Markauskas nebeturi nei politinės, nei moralinės teisės toliau likti poste.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis teigė, kad ministrui po šalies vadovės pareikštos pozicijos būtų sunku, bet įmanoma toliau dirbti.

Pats B. Markauskas sakė, kad nesuprastų, jeigu netektų „valstiečių“ frakcijos pasitikėjimo. Partijos lyderis Ramūnas Karbauskis taip pat teigė, kad ministras turi frakcijos palaikymą.