Buvo nustatyta, kad laužas buvo kūrenamas M. Daukšos g. 21-uoju numeriu pažymėto namo kieme. / Dimitrijaus Kuprijanovo nuotr.

Kėdainių miesto Babėnų kvartalo gyventojai skęsta tirštuose dūmuose. Žmonės baiminasi, kad tiršti juodi dūmai gali pakenkti jų sveikatai. Neapsikentę jie kreipėsi pagalbos į Teisės ir viešosios tvarkos skyrių, kurio specialistai nedelsiant reagavo į žmonių nusiskundimus.

Dvi dienas

Neapsikentę M. Daukšos gatvės gyventojai kreipėsi į „Rinkos aikštę“. Pasak jų, vieni kaimynai be perstojo kieme kūrena kažkokias nuodingas medžiagas, kurių skleidžiami dūmai yra labai aitraus kvapo.

„Mes galvojome, kad viskas vyks trumpai. Galvojome, kad sudegins kieme lauželį ir viskas. Bet visa tai tęsiasi jau keletą dienų. Vis kūrena ir kūrena. Ką jie ten kūrena – neaišku, bet dūmai būna labai aitrūs. Aplinkinių namų kiemai, namai pilni dūmų. Net miegoti neįmanoma, kūrena visą dieną, visą vakarą. Tikrai baisu“, – nuogąstavo į redakciją kreipęsi M. Daukšos gatvės gyventojai.

Kūreno kieme

Žmonės nedelsdami kreipėsi į Teisės ir viešosios tvarkos skyrių, kurio specialistai tuoj pat reagavo į žmonių nusiskundimus. Buvo nustatyta, kad laužas buvo kūrenamas M. Daukšos g. 21-uoju numeriu pažymėto namo kieme. Laužas buvo užgesintas, žmogui buvo paaiškinta, kad miesto teritorijoje kūrenti laužus apskritai draudžiama.

Padeda žmonėms

Kėdainių miesto ir rajono gyventojai gali kreiptis pagalbos į savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyrių. Šio skyriaus pareigūnai turi plačius įgaliojimus – kontroliuoti ir bausti už taisyklių nesilaikymą, gali surašyti protokolus ir skirti baudas.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

www.rinkosaikste.lt