Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Baiminasi, kad mažesnių mokyklų nebeliks

Ukmergiškė Renata teiravosi, ar tik rajone vėl nesvarstoma apie kaimo mokyklų uždarymą ir kuriai iš likusių dabar numatyta tokia lemtis. Sako girdėjusi apie neseniai vykusį tokį švietimo specialistų pasitarimą.

Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas pasakojo, kad rajono savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos grupė kasmet renkasi aptarti aktualiausių klausimų ir nusimato darbotvarkę. Įprastai tokiuose susitikimuose kalbama apie mažesnių ugdymo įstaigų perspektyvas.

Kaip tik toks posėdis bei diskusijos vyko spalio pabaigoje.

Jame nagrinėti visų nedidelių ugdymo įstaigų, taip pat ir Rečionių bei Balelių universalių daugiafunkcių centrų perspektyvos klausimai.

Vedėjas pažymėjo, kad jokie konkretūs pasiūlymai nėra priimti, o apie uždarymą tikrai nekalbama. Tačiau kalbama apie ekonominius dalykus.

Pavyzdžiui, Balelių ir Taujėnų universaliuose daugiafunciuose centruose dirba viename 15, kitame 16 darbuotojų. O ugdomi 9 vaikai. Žinoma, centrai teikia ir kitas paslaugas, tačiau mano, kad apie ekonominę situaciją kalbėti yra būtina.

Be kita ko, pasak vedėjo, susitikime diskutuota ir apie „Ryto“ specialiosios mokyklos Vytauto gatvėje perspektyvą. Šios mokyklos pastato būklė yra avarinė. Tiesa, bendrabutyje vaikai jau nebegyvena – tik mokosi.

Bendrabučio gyventojai įkurdinti Ukmergės globos centro (buvę vaikų globos namai) pastate, Vilniaus gatvėje.

Tačiau dabar didžiausios problemos iškilo net ne dėl avarinio pastato. Pagal naują finansavimo modelį, perėjus prie etatinio mokytojų apmokėjimo, trūksta lėšų mokyklos išlaikymui – didesne dalimi turi prisidėti rajono savivaldybė.

Pasak vedėjo, ketvirtadalis „Ryto“ specialiosios mokyklos ugdytinių – iš kaimyninių Širvintų, Molėtų, Anykščių rajonų. Keli atvyksta ir iš tokią mokyklą turinčio Jonavos rajono. Todėl žadama kviesti kaimyninių rajonų savivaldybių administracijų atstovus diskusijai  svarstant, kaip solidžiai prisidėti, kad ši mokykla galėtų toliau sėkmingai funkcionuoti.

 

Vilma Nemunaitienė

Rekomenduojami video