Scanpix nuotr.

Valstybės įmonės „Oro navigacija“ Aeronautikos gelbėjimo koordinacinis centras ieško iš Vilniaus į Nidą išskridusio ir dingusio motorizuoto parasparnio piloto.

Piloto ieškoma nuo ketvirtadienio vakaro, paieškos vyko visą naktį ir penktadienį tęsiamos toliau.

Kaip BNS sakė „Oro navigacijos“ komunikacijos vadovas Vytautas Beniušis, pranešimas apie dingusį pilotą iš Bendrojo pagalbos centro gautas apie 21 valandą ketvirtadienį. Pirminiais duomenimis, vyras Nidoje turėjo nusileisti apie 18 valandą.

„Parasparniu skrido vienas žmogus, jis kol kas dar nesurastas. Prašome gyventojų pamačius parasparnį visų pirma skambinti pagalbos numeriu 112“, – LRT RADIJUI sakė V. Beniušis.

Paieškos ir gelbėjimo darbai atliekami kartu su Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centru, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Lietuvos policija.

Paieškoje dalyvauja Lietuvos karinių oro pajėgų sraigtasparnis, karinių jūrų pajėgų laivai.

15min žiniomis iš Vilniaus pakilo du parasparniai, vienas jų pasirinko kitą kryptį, o šis nusprendė aplankyti Nidą, nutūpti Nidos oro uoste ir vėliau grįžti atgal. Deja, parasparnis dingo nepasiekęs Nidos.

Dingo 40-metis vyras

Kaip pranešė Policijos departamentas, dingęs asmuo – 40-metis vyras, Lietuvos pilietis. Iš Vilniaus į Nidą motorizuotu parasparniu išskridusiam pramogautojui iki Nidos buvo likę skristi apie 5 km.

Į įvykio vietą iš Klaipėdos papildomai minėto asmens išvyko ieškoti 3 policijos ekipažai ir kinologas su šunimi, taip pat pasitelkti VSAT pareigūnai, į orą pakeltas aeroklubo sraigtasparnis. Paieškos veiksmai tęsėsi visą naktį ir vyksta toliau.