Valentinas Tamulis miesto seniūno pareigas eina jau dvejus metus. Kas pasikeitė per tą laiką Kėdainiuose? / rinkosaikste.lt koliažas

Šią savaitę sukanka jau dveji metai, kai pagaliau Kėdainių miestas turi tikrą šeimininką – miesto seniūną Valentiną Tamulį. Iki tol net kelerius metus miestui vadovo tik laikinai šias pareigas ėję seniūnijos darbuotojai. V. Tamuliui, iki tol dirbusiam Pelėdnagių seniūnu ir savo darbais visoje Lietuvoje išgarsinusiam šią seniūniją, pagaliau perėmus Kėdainių seniūnijos vairą, miestas keičiasi akyse. Ir nors seniūnijos biudžete pinigų atlikti reikalingiems darbams kaži kiek nepagausėjo, kaip ir neatsirado ženkliai daugiau darbuotojų, mieste darbas veja darbą, viešosios erdvės akivaizdžiai gražėja, kone kasdien Kėdainiuose darosi tvarkingiau. Kaip V. Tamuliui su turimais resursais pavyksta visa tai padaryti, su kokiais iššūkiais jis susiduria bei kodėl seniūnas nebijo nei žmonių, nei valdžios – „Rinkos aikštės“ priede „Provincija neprovincialams“ skaitykite šeštadienį. O šiandien pasidomėkime, ar pokyčius mieste pastebi kėdainiečiai?

Jurgita.

Jurgita.

„Kiekvieną kartą grįžusi mato pokyčius“

JURGITA

„Kėdainių miestas keičiasi tiesiog akyse. Pati jau aštuonerius metus gyvenu Jungtinėje Karalystėje, bet kas du mėnesius grįžtu į gimtuosius Kėdainius ir vis pastebiu, kaip miestas gražėja.

Manau, miesto vaizdą keičia žmonės, kurie dirba miesto seniūnijoje, kurie vadovauja ir planuoja visus šituos darbus. Labiausiai matomos tvarkomos gatvės. Tiek daug šaligatvių atnaujinta. Važiuoji autobusu ir dairaisi, kas naujo padaryta. Ir vis ką nors pamatai. Tai vienoje, tai kitoje Kėdainių miesto pusėje kas nors vyksta.

Aš sakau, kai mieste geri šeimininkai, geri žmonės, tai ir darbas sparčiai vyksta.

Miestui turi vadovauti jį mylintys žmonės. Kad jie patys norėtų, kad miesto vaizdas kuo greičiau keistųsi į gerąją pusę. Miesto seniūno Valentino Tamulio darbą vertinu kaip ir visi kėdainiečiai – gerai. Jei taip viskas ir toliau vyks, Kėdainiai per artimiausius metus pakeis savo vaizdą iš esmės.“

Vitalijus.

Vitalijus.

„Dirba jau nuo pat ankstyvo ryto“

VITALIJUS

„Važinėju dirbti kasdien į Kauną ir jau iš pat ankstyvo ryto matau, kaip dirba žmonės, kurie rūpinasi miesto švara.

Iš tikro labai pasikeitė požiūris į miesto tvarkymąsi, kai Kėdainiams pradėjo vadovauti V. Tamulis. Dabar nuo pat ankstyvo ryto miestas valosi, tvarkosi. Jau retai kada kokią šiukšlę pamatysi. Labai gerai organizuojami darbai Kėdainiuose.

Taip pat vyksta labai daug statybų, gerų projektų. Tai labai šaunu. Smagu žiūrėti, kaip gimtasis miestas vis kyla ir kyla aukštyn.

Miestui reikia daugiau pinigų, kad jis galėtų dar geriau tvarkytis. Reikia daugiau darbščių žmonių. Reikia darbo vietų. Viskas susiveda į tai, tada ir miestas gražėja.

Miesto seniūnas yra Kėdainių patriotas, todėl ir tvarkosi labai ūkiškai. Girdėjau, kad jis keliasi anksti ryte apžiūrėti, kaip miestas atrodo. Kur jūs matėte tokį žmogų dar?“

Arūnas Kacevičius.

Arūnas Kacevičius.

„Miestas turi tikrą šeimininką“

Arūnas KACEVIČIUS, visuomeninio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ pirmininkas, buvęs Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktorius

„Kėdainių miesto tvarkymui visuomet buvo skiriamas didelis dėmesys. Ir čia pirmuoju smuiku griežia miesto seniūnija. Tikriausiai ne tik aš, bet ir daugelis kėdainiečių pastebėjo, kad miesto seniūnu tapus Valentinui Tamuliui, vaizdas tikrai keičiasi į gerąją pusę – tvarkomi želdiniai, reikalaujama daugiau atsakomybės iš gatves ir šaligatvius prižiūrinčių įmonių ir kt.

Mano akį labiausiai džiugina tvarkomas senasis miesto parkas. Išgenėjus medžius, iškirtus krūmus, atsivėrė tikrai nuostabus grožis. Kiekvienam malonu šiltą pavasario ar vasaros dieną praleisti gamtoje, tad parkas tikrai yra tinkama tokiam poilsiui vieta.

Tikiuosi, kad įgyvendinus iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų finansuojamą projektą „Kėdainių miesto viešųjų erdvių (miesto parkų, sporto aikštyno, teniso kortų prieigų) kompleksiškas sutvarkymas ir pritaikymas bendruomenei, verslui“, mūsų senasis parkas taps dar patrauklesne vieta ir kėdainiečiams, ir mūsų svečiams.

Tačiau akivaizdu, kad gražinant miestą, nepakanka tvarkyti pagrindines viešąsias erdves – senamiestį, pagrindines gatves, parkus ar skverus. Labai svarbu atkreipti dėmesį ir į individualių, o ypač – daugiabučių namų kvartalus. Jau keletą metų kalbama apie daugiabučių namų kvartalinę renovaciją, kai atnaujinami ne tik daugiabučiai, bet ir inžinerinė infrastruktūra, aplink juos esančios automobilių statymo, vaikų žaidimo aikštelės ir kt. Tačiau Kėdainiuose šie procesai kol kas vyksta gana vangiai. Seniūnas daro viską, ką gali, bet vien to neužtenka. Juk kuo daugiau daugiabučių namų ir kitų visuomeninės paskirties pastatų bus atnaujinama, tuo patrauklesnis rajonas bus mums patiems ir mūsų krašto svečiams. Tai skatins kurtis jaunas šeimas, plėtoti verslus, pritraukti investicijas, kurti jaukų ir sėkmingą gyvenimą mūsų krašto žmonėms.

Apie tai turėtų mąstyti ir mūsų rajono vadovai bei kiti atsakingi specialistai.

Džiugu, kad Kėdainių miestas tikrai turi tikrą šeimininką. Žavi Valentino iniciatyvumas, reiklumas, siekis maksimalaus rezultato. Pastebiu, kad ir patys kėdainiečiai, matydami, kaip tvarkomas miestas, daugiau dėmesio skiria aplinkos gražinimui.“

Joana.

Joana.

„Gražus miestas – visų žmonių nuopelnas“

JOANA

„Kėdainiai visada man buvo ir išliks mieliausias kampelis. Tvarkomos gatvės, senamiestis, keliai, pakelės, viešosios erdvės.

Darbai vyksta ir žmonės juos mato. Darbai vyksta, nes jie yra puikiai organizuojami. Nežinau, kas už tai atsakingas, bet dirbama tikrai gerai.

Miestas gražėja, klesti. Tai, manau, visų žmonių nuopelnas. Juk mes išrenkame valdininkus, kurie valdo miestą. Reikia protingų sprendimų, tai ir bus tvarka.

Apie V. Tamulį nedaug žinau. Žinau, kad anksčiau buvo seniūnas kaime, tai dabar už gerą darbą dirba seniūnu mieste. Taip girdėjau.“

Alvydas Ardavičius.

Alvydas Ardavičius.

„Darbuotojai gerbia ir palaiko seniūną“

Alvydas ARDAVIČIUS, AB „Lifosa“ darbuotojas 

„Negaliu pakeisti savo įpročio stebėti miesto tvarką. Kas eiliniam piliečiui sunkiai pastebima, mums, dirbusiems tokį darbą, viskas matosi šiek tiek kitaip – kaip šluojamos ir valomos gatvės bei šaligatviai, kaip ir kiek kartų šienaujamos miesto vejos ir kiti žalieji plotai, kaip ir kiek apšviestos miesto gatvės ir kiti svarbūs dalykai.

Reikia pripažinti, kad Valentino patirtis ir energija daro savo – miestas nuolat keičiasi ir įgauna vis gražesnį veidą.

Beje, labai svarbi ir miesto seniūnijos darbuotojų darbinė aplinka. Kaip teko girdėti iš seniūnijos dirbančiųjų, jie gerbia ir palaiko seniūną, kadangi jis yra reiklus ir kartu teisingas vadovas. Neabejoju, jog Kėdainių miestas turi tikrą šeimininką.“

Darius.

Darius.

„Keičiasi net ir Šėtos gatvė“

DARIUS

„Gyvenu miesto pakraštyje – Šėtos gatvėje. Pastebiu, kad tvarkomas ne tik miesto centras, bet ir tokie kampeliai kaip Šėtos gatvė. Juk čia viskas sutvarkyta. Sutvarkė gatves, takelius, nupjovė žolę, pastatė kameras, sutvarkė šiukšlyną prie bendrabučių, pastatė vaikų žaidimo aikštelę. Labai tvarkosi mūsų rajonas. Tvarkosi ir visas miestas.

Seniūnas darbus organizuoja labai gerai. Sutvarkė Pelėdnagius, dabar tvarko Kėdainius. Tokie žmonės ir turėtų dirbti toliau. Jei gerai tvarkosi, tai kodėl neleisti dirbti toliau. Tegul tvarko. Gal dar ką naujo padarys. Gyvensime dar geriau tada.“

Martynas.

Martynas.

„Reikia gerų žmonių, kurie dirbtų savo miestui“

MARTYNAS

„Gyvenu šalia miesto esančiame Sirutiškyje, tačiau kasdien važinėdamas dirbti į Kėdainius matau, kaip jie keičiasi.

Pažiūrėkite, kiek sutvarkyta parkų ir aikščių. Kiek krūmų išpjauta ir išgenėta. Sutvarkytos visos pakampės, visi šiukšlynai. Tai akivaizdžiai matosi.

Tvarkomasi ne tik mieste, bet ir mūsų kaime. Labai gražiai sutvarkyta dvaro aplinka, įrengtas aikštynas. Tai, aišku, bendruomenių nuopelnas. Manau, ir visų žmonių nuopelnas.
Jei miestas turėtų daugiau paramos iš verslo, jį tvarkyti būtų kur kas lengviau. Reikia gerų žmonių, kurie dirbtų savo miestui.
Seniūnas Valentinas Tamulis visada garsėjo kaip didelis tvarkdarys, tad nenuostabu, jog sutvarkė ir Kėdainius. To ir galima buvo tikėtis. Nieko čia nuostabaus. Reikėtų jam leisti dirbti ir toliau. Gerai dirba, tegu dirba.“

 

Kristina KASPARAVIČĖ, Dimitrijus KUPRIJANOVAS