Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Greičio mėgėjai parūpo net STT

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) korupcijos prevencijos pareigūnai išanalizavo Lietuvos kelių policijos tarnybos ir apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų veiklą skiriant nuobaudas už greičio viršijimą, užfiksuotą stacionariais greičio matuokliais, ir pasiūlė, kaip padaryti, jog baudų nebūtų galima išvengti.

Kaip skelbia STT, pasitaiko atvejų, kai asmenims neįteikiami registruoti laiškai su nusižengimo protokolais.

STT siūlo, kad dėl visų administracinių nusižengimų būtų suformuoti ir išsiųsti administracinio nusižengimo protokolai, taip pat kiekvienu atveju būtų paskirti už pažeidimų nagrinėjimą atsakingi pareigūnai.

Siūloma svarstyti galimybę šių laiškų siuntimą prilyginti teismo procesinių dokumentų siuntimui ir tobulinti Administracinių nusižengimų registrą, kad jame būtų galima atlikti paiešką pagal neįteiktus administracinio nusižengimo protokolus.

Kitas siūlymas – nepasitvirtinus transporto priemonės savininko ar kito asmens pateiktai informacijai apie pažeidimo metu transporto priemonę vairavusį asmenį, svarstyti galimybes didinti baudas už duomenų nepateikimą, kad jos būtų lygios arba didesnės už baudas dėl greičio viršijimo.

Taip pat siūloma įteisinti juridinio asmens atsakomybę už juridiniam asmeniui priklausančia transporto priemone užfiksuotą greičio viršijimą, jeigu juridinis asmuo nepateikia vairavusio asmens duomenų.

Dar siūloma nustatyti administracinių nusižengimų nagrinėjimo eiliškumą ir jo laikymąsi, kad anksčiau užfiksuoti pažeidimai būtų išnagrinėjami pirmiau nei vėliau užfiksuoti pažeidimai arba apibrėžti kriterijai, kuriais remiantis pasirenkamas eiliškumas: pvz., pagal pažeidimo mastą, pavojingumą ir pan.

Policijos departamentas prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos per 3 mėnesius nuo išvados gavimo dienos turėtų pateikti informaciją STT, kaip įvykdyti ar numatomi vykdyti pateikti pasiūlymai.

VL

Rekomenduojami video