Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Gulbės jauniklio gelbėjimas

Kol visa Jonava „paskendusi“ šimtmečio minėjimuose, kiti jonaviškiai užsiimė laukinių gyvūnų gelbėjimu.

Vasario 15 – osios popietę, į Vasario 16 – osios gatvę tiesiog iš dangaus tėškėsi gulbės jauniklis. Pasak jaunimo, kurie matė šį įvykį, gulbiukas skrido virš miesto ir, nei iš šio, nei iš to, krito vidury gatvės, tiesiai ant važiuojamosios dalies. Kaip tik tuo metu buvo itin pagausėjęs automobilių eismas, mat kai kam, prieš šventinę dieną, sutrumpintos darbo valandos, tačiau gulbiuko gelbėti nieks neskubėjo.

Jauna mergina pastebėjusi šią situacija, kartu su vyriškiu, vieninteliai sustojo, nepatingėjo išlipti iš šilto automobilio, ir bendromis pastangomis gulbiuką paragino nukeliauti ant žaliosios zonos. Pasak merginos, ji stebėjosi kitų vairuotojų abejingumu, kurie tik laviravo kelyje, aplenkdami, gal būt sužalotą paukštį.

Mergina paskambinusi Bendruoju pagalbos numeriu 112 gavo Gyvūnų inspekcijos kontaktus. Kitame laido gale mergina išgirdo: „Nelieskite paukščio, jis pats nuskris“.

Pasak gyvūnų globėjų asociacijos savanorės Ievos, labai dažnai pasitaiko panašių atvejų, kai likusios žiemoti gulbės, šiltesnės vietos ieško mieste, kur temperatūra ženkliai skiriasi nuo laukinės gamtos temperatūros.

„Kaip tik tuo metu mūsų savanoriai gelbėjo stirniuką Šiauliuose, tiesiog fiziškai neįmanoma iš kito Lietuvos miesto per penkias minutes atsidurti kitur. Mūsų asociacija gyvūnus gelbsti visoje Lietuvoje, o savanorių pajėgos nėra itin didelės. Pasakymas neliesti gulbiuko, ne iš piršto laužtas. Gulbės ieškodamos šiltesnės vietos neretai pasirenka miestą, kur temperatūra joms palankesnė, net skrisdamos gali nutūpti vidury gatvės. Dažnai žmonės neskiria sužaloto paukščio, nuo paukščio, taupančio energiją. Žmones apgauna tai, jog paukštis ilgai tupi susigūžęs ramybės būsenoje arba yra vangesnis, kaip buvo šiuo atveju  – taip gulbės mažiau judėdamos taupo energiją. Šiek tiek pailsėjusios ir atsigavusios, jos tęsia savo kelionę“, - paaiškino Gyvūnų globėjų asociacijos savanorė Ieva.

Gyvūnų globėjų asociacijos atstovai prašo gyventojų, esant galimybei, tokioje situacijoje padėti paukščiui pasitraukti iš pavojingos zonos. Jei gyvūnas nesužalotas, o tik taupantis energiją, pailsėjęs jis tęs savo kelionę. Jei gyvūnas sužalotas, Gyvūnų globėjų asociacijos savanoriai pasistengs kuo greičiau atvykti ir pasirūpinti gyvūnu.

Rekomenduojami video