Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Karštis alina visus: ypatingų priemonių tenka imtis viešajame transporte, ligoninėse ir zoologijos soduose

Termometrams visą dieną siekiant ar viršijant 30 laipsnių, karščiu skundžiasi ligoninių pacientai. Jie sako, kad atsivėsinti sudėtinga ir palatos draugams sunku suderinti, ar geriau atidarytas, ar uždarytas langas. Kaista ir keleiviai viešajame transporte be kondicionieriaus. Kone kiekvienas sako, kad išsigelbėjimas – vežtis buteliuką vandens. Tačiau medikai perspėja, kad ir kondicionieriai gali pakenkti.

„Čia po gimdymo tie karščiai – smulkmena“, – LRT TELEVIZIJAI sako vaikelio mama Ieva Zubienė.

Vis dėlto nerimo, kad ligoninėje laukia nepakeliamas karštis, buvo. Kiti sako, kad tokie orai vargina.

„Šiek tiek vargina, bet gimdymo metu viskas buvo gerai, turėjome vandens, nėra taip baisu, kaip visi nusiteikę“, – dėsto ji.

Nuo saulės pasislėpti nelengva, sostinėje viešojo transporto laukiantys žmonės atokvėpio ieško pavėsyje. Nors daugumoje autobusų ir troleibusų yra kondicionieriai, vis dar pasitaiko senesnių modelių, kuriuose, kaip nurodyta tvarkaraštyje, to nėra.

„Kas yra daroma: atnaujintas viešojo transporto parkas, šią savaitę kontrolieriai pradėjo dalinti šaltinio vandenį ir padėti atsigaivinti keleiviams“, – supažindina „Susisiekimo paslaugų“ direktorė Modesta Gusarovienė.

Nors žmonės sako, kad be kondicionieriaus per karšta, tačiau gydytojai pastebi, kad dėl didelio temperatūra skirtumo padaugėja gerklės ligų.

„Esminis dalykas – vengti didelių temperatūros skirtumų, stengtis, kad skirtumas (naudojant kondicionierių – LRT.lt) būtų ne didesnis nei 5 laipsniai tarp lauko ir vidaus, tuomet nesukelsime streso. Kitas dalykas – gerti vandenį arba negazuotą mineralinį vandenį“, – LRT TELEVIZIJAI sako Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Izabelė Juškienė.

Be vandens tokių karštų dienų nepakeltų ir Arktinių vilkų pora Baltukas ir Sagutė. Karščius sunkiai ištveria ir kiti zoologijos sodo plėšrūnai. Jų voljerai visą parą laistomi vandeniu, kai reikia vaduotis nuo kaitros padeda ir ugniagesiai, kol kas to neprireikė.

„Šiandien dar tokio išgąsčio nėra, gyvūnų prižiūrėtojai, skyrių vedėjai dar tokios informacijos, kad labai reikėtų, dar neteikia, bet jeigu užsilaikys tie karčiai ilgiau, nebus lietaus, neatvės voljerų pagrindas“, – teigia Zoologijos sodo direktorius Aurimas Didžiokas.

Kitiems toks karštis – vienas malonumas. Pavyzdžiui, šie zoologijos sodo gyventojai tiesiog mėgaujasi kaitriais saulės spinduliais.

 

Rekomenduojami video