Nuo šiol gauta parama bus saugoma Specialiojoje mokykloje esančiose patalpose, o esant poreikiui keliaus į naujus namus. / Asmeninio archyvo nuotr.

Kėdainių specialiojoje mokykloje atidaryta pirmoji daiktų saugykla, kurią prižiūri ir rūpinasi Kėdainių rajono Moterų krizių centro darbuotojai. Kaip teigia centro vadovė Rita Stakniūnienė, intensyviai ir atsakingai dirbant su Kėdainių pagalbos šeimai centro Laikino apgyvendinimo namų motinai ir vaikai gyventojomis palaipsniui atsirado patalpų, kuriose būtų galima laikyti įvairiausius daiktus, poreikis.

Padeda įsikurti naujuose namuose

„Laikino apgyvendinimo namuose glaudžiasi moterys su vaikais, čia jos gali apsigyventi nuo pusės metų iki metų, taip pat sustiprinti savo socialinius įgūdžius ir pačios sustiprėti psichologiškai. Tačiau, kai baigiasi sutartis, jos gauna socialinius būstus, bendrabučio kambarį arba grįžta į savo ankstesnę gyvenamąją vietą. Deja, dažnu atveju moterims tenka išeiti į visiškai tuščius namus. Todėl siekiant, kad mamos su vaikais įsikurtų bent šiek tiek jaukiau naujuose namuose, joms reikia ne tik baldų, bet ir įvairiausių namų apyvokos daiktų.

Siekdami padėti krizes išgyvenančioms moterims, kreipėmės į kėdainiečius, kurie, beje, parodė savo gerą valią ir dosniai aukojo savo jau nebenaudojamus, tačiau dar puikiai tarnaujančius daiktus“, – pasakoja R. Stakniūnienė.

Pritrūko vietos

„Iš dosnių kraštiečių sulaukdavome pačių įvairiausių nebenaudojamų, tačiau kitiems praversiančių, buitį ir kasdienybę palengvinančių daiktų, pradedant drabužiais ir patalyne, baigiant baldais ar net buitine technika.

Iš pradžių surasdavome žmogų, kuris atiduoda jau nenaudojamą daiktą ir veždavome jį tiesiai į naujus namus, tačiau laikui bėgant susidūrėme su problema – daiktai yra, o štai žmogus negali laukti, kada jo daiktų kažkam prireiks. Taip kabinete kaupėme drabužius, vaikiškus žaislus, kilimus, rankšluosčius, patalynę, kitus namų apyvokos daiktus, kol galiausiai viskam ėmė trūkti vietos. Todėl kreipėmės į savivaldybės administraciją su prašymu skirti mums pagalbines patalpas“, – teigia centro vadovė.

Kaip pasakojo R. Stakniūnienė, naujų patalpų atidarymas sutapo su tuo, kad Kėdainių švedų draugija gavo siuntą iš Švedijos, kurią patikėjo Moterų krizių centrui.

„Dabar turime ir indų, ir namų apyvokos reikmenų, lempų, šviestuvų, vaikiškų rūbų, lovų. Šiuo metu siekiame glaudžiai bendradarbiauti su seniūnijos ir savivaldybės socialiniais darbuotojais, kurie padėtų, kad turimi daiktai pasiektų tas šeimas, kurioms jų labiausiai reikia“, – tikina centro vadovė.

Geros būklės daiktai

R. Stakniūnienės teigimu, mamoms ir jų vaikams reikia ne tik drabužių ar indų, bet ir sofų-lovų, miegamųjų fotelių, spintų, sekcijos dalių ar rašomųjų stalų, baldų, kurie neužima daug vietos, yra tvarkingi ir tinkami naudoti. Todėl Moterų krizių centro vadovė prašo kraštiečių ir supratimo – atiduodami daiktai turi būti tvarkingi, nesulūžę ir tinkami naudoti.

„Galbūt moterys šiuo metu ir išgyvena krizę, tačiau jos taip pat turi orumą, todėl mes negalime versti jų jaustis nepatogiai atveždami į jų naujus namus sulūžusius baldus.

Mes nesame iškraustymo firma, mes norime nuoširdžiai padėti žmogui, suteikti jam pagalbą – padovanoti daiktą, kuris jam tarnautų bent kelerius metus“, – dėmesį atkreipia R. Stakniūnienė.

Nebūkite abejingi

Artėja gražiausios metų šventės, tad jei jūsų namuose ar garaže prisikaupė nereikalingų namų apyvokos reikmenų, baldų, avalynės, drabužių ar kitų daiktų, nelikite abejingi, padovanokite juos naują gyvenimą pradedančioms mamoms ir jų vaikams.

Susisiekti su Kėdainių rajono moterų krizių centru galite telefonu +370 633 30 805, el. paštu mkcentras@gmail.com arba apsilankius jų patalpose, esančiose Vydūno g. 6. Taip pat kraštiečiai raginami sekti informaciją Kėdainių rajono moterų krizių centro „Facebook“ paskyroje.

 

Judita GAIŽIUVIENĖ