LRT nuotr.

Trečiadienį specialios spaudos konferencijos metu Seimo narys Mindaugas Bastys paskelbė besitraukiąs iš Seimo.

M. Bastys aiškino šį sprendimą priėmęs pasitaręs su šeima. Jis neatsakė į klausimą, ar bandys sugrįžti į Seimą vėliau. M. Bastys tikino prašysiąs, kad būtų panaikintas jo mandatas.

Šiuo metu M. Bastys priklauso Mišriai Seimo narių grupei, nesančiai nei opozicija, nei pozicija. Savo narystę Socialdemokratų partijoje yra sustabdęs.

Seimo narys tikina siekęs įrodyti savo tiesą ir mano, kad jam tai pavyko. Jis turi omenyje antradienį Seime vykusį balsavimą dėl jo apkaltos.

M. Bastys konferencijoje tikino liksiąs politikoje ir toliau atstovausiąs kairiosios linijos pažiūras. Tačiau Seimo narys kol kas savęs nesieja su jokia politine partija.

Premjeras Saulius Skvernelis ryte teigė, kad negali būti kalbos apie M. Basčio dalyvavimą valdančiojoje koalicijoje, ir ragina mandatą išsaugojusį Seimo narį trauktis pačiam.

„Negali būti net kalbos apie Mindaugo Basčio dalyvavimą valdančiojoje koalicijoje. Patį M. Bastį raginu trauktis iš Seimo savo noru. Nedelsiant“, – trečiadienio rytą savo paskyroje „Facebook“ paskelbė vyriausybės vadovas.

Anot premjero, Konstitucija yra svarbiausias šalies įstatymas ir teisinės valstybės pamatas, todėl asmuo, pažeidęs Konstituciją, negali būti Seimo nariu.

S. Skvernelis žada imtis iniciatyvos tobulinti apkaltos procedūrą.

„Visiškai nesuprantama ir gėdinga situacija, kai Seimas savo balsavimu paneigia Konstitucinio Teismo sprendimus. Tai meta šešėlį visiems parlamentarams. Kaip Seimo narys rinksiu parašus ir registruosiu Konstitucijos pataisas, kurios numatys, jog Konstitucinio Teismo sprendimo pakanka Seimo narį apkaltos būdu pašalinti iš Seimo. Dėl to papildomai balsuoti Seime nėra jokio reikalo“, – teigė jis.