Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miegapelių inkiliukai: vieni tapo namais, kiti – sandėliukais

Pernai viename Pagramančio miškų įkelti lazdyninių miegapelių inkilai jau sulaukė gyventojų. Pagramančio regioninio parko direkcijos vyriausiasis ekologas Tomas Kalašinskas pasakojo su mokiniais aptikęs jau keturias pelytes.

Pagramančio regioninio parko direkcijoje prasidėjo jau ketvirtasis neformaliojo vaikų švietimo „Atrask Pagramančio regioninio parko vertybes“ sezonas. Vyriausiasis parko ekologas Tomas Kalašinskas kartu su kultūrologe Lina Misiulyte ir „Šaltinio“ progimnazijos vaikais vyko į vieną iš parko miškų patikrinti lazdyninėms miegapelėms iškeltus inkilus. Jų paruošta net 21.

– Inkilus tikrinam du kartus per metus – rudenį ir pavasarį. Šie inkiliukai iškelti pernai pavasarį ir skirti lazdyninėms miegapelėms, kurios Europos mastu yra saugomos. Neįtrauktos į Raudonąją knygą, tačiau saugomos. Tai šįkart tikrindami inkiliukus radome 4 miegapeles – viename buvo dviese, kituose po vieną. Kituose inkiliukuose radome suneštų maisto atsargų, – pasakojo T.Kalašinskas.

Vyriausiojo ekologo teigimu, miegapelės paprastai gyvena ne po vieną, sykį esą pavyko rasti net 9 gyvūnėlius viename inkile. Šiuo metų laiku jos jau turėtų ruoštis žiemos miegui, kuris paprastai trunka 6–7 mėnesius. Maisto atsargos šioms miegapelėms reikalingos rudeniui prieš užmiegant ir pavasarį jau nubudus.

– Būstą jos gali rasti ir pačios. Dažnai įsikuria jaunose eglutėse. Tačiau žmogaus pagalba irgi praverčia. Taip pat stebint inkilus lengviau vesti apskaitą, – tikino Pagramančio regioninio parko darbuotojas.

Šįkart regioninio parko darbuotojai su moksleiviais inkiluose aptiko ne tik miegapelių. Dalis namelių smulkiems graužikams tapo maisto atsargų sandėliukais. O kai kuriuose apsigyveno miško pelės. Tiesa, T.Kalašinskas paprašė šių eilučių autorės neatskleisti, kur tiksliai iškabinti šie inkiliukai. Tokiu būdu tikimasi apsaugoti smulkiųjų miško gyventojų ramybę. Tačiau pašnekovas patikino, kad išrinkta vieta ne tik puiki dėl galimybės aplink miegapelėms rasti maisto atsargų, bet ir dėl artimiausiu metu nenumatytų miško kirtimų.

Rekomenduojami video