Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miegėnus papuošė dovana tėviškei

„Minėdami Valstybės atkūrimo šimtmetį, džiaugiamės gausiomis idėjomis ir dovanomis Lietuvai, gražiais darbais, skirtais mūsų šaliai garsinti“, – teigia miegėniškė Lidija Bajarūnienė.

„Su „Rinkos aikštės“ skaitytojais noriu pasidalinti dovana tėviškei, dovana Miegėnų kaimui. Tai – apie 400 kg sveriantis akmuo, kurio kelionės į Miegėnus istorija pakankamai sunki, kaip ir pats radinys.

1988 m. akmenį rado miegeniškis Juozas Daugvila, šiuo metu gyvenantis Šiauliuose. Šiaulių projektavimo įstaigoje dirbęs vyras daug keliavo po Lietuvą, atlikinėjo geodezinius tyrimus, matavimus. Kartą, prieš melioraciją tirdamas Pakruojo rajone esantį lauką, matininkas užtiko kietą daiktą. Pradėjo kastuvu baksnoti, kasti, kol pamatė įdomų akmeninį paviršių. Buvo sunku nuspėti, kokio dydžio galėjo būti radinys, nes jis visas tūnojo po žeme. Teko prašyti ekskavatoriaus, vietos gyventojų, kad ištrauktų akmenį ir nugabentų iki šeimininko, pas kurį buvo apsistoję matininkai, sodybos.

Šeimininko būta nuoširdaus – po kelerių metų jis pats susirado „poną matininką“ ir važiuojant į turgų pirkti kombinuotojųjų pašarų gyvuliams, sukvežimiu atvežė akmenį į Šiaulius.

Taip akmuo prisiglaudė kolektyviniame sode ir nestokojo prašalaičių dėmesio. Akmeniu stebėtasi, siūlyta jį nupirkti (neva gražuolis labai tiktų paminklui pastatyti), būta ir pagundų radinį pagrobti, tačiau akmeniui pakelti reikia bent 4 vyrų.

Ilgainiui dėdė Juozas pradėjo svarstyti dėl akmens ateities. Pirmoji mintis buvo padovanoti akmenį sodybas turintiems giminaičiams. Tačiau norėjosi, kad gamtos kūriniu pasigrožėtų daugiau žmonių.

Pasitarus su tuomentine bendruomenės pirmininke Dalia Cechanavičiene, rasta vieta akmeniui ir skirta mašina radiniui iš Šiaulių parvežti. Taip akmuo atkeliavo į Miegėnus, iš kurių kilę Daugvilai.

Norisi tikėti, jog šis akmuo kvies miegėniškius sugrįžti į tėviškę. Juk akmuo daugelyje kultūrų tapatinamas su tverme ir amžinybe, stiprybe, simbolizuoja dieviškąją galią. O ir Daugvilos pavardėje užšifruota daug vilties…“, – istorija pasidalino L. Bajarūnienė.

Rekomenduojami video