FB nuotr.

Nuo sausio beveik 7 proc. augs našlių pensijos, tačiau ateityje jų didinti neketinama. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teigia, kad 22,46 euro pensiją (tokia ji yra nuo sausio) norima pakeisti vienišų žmonių išmoka, kurią gautų ne tik našliai, bet visi vieniši asmenys.

Seimo audito komiteto pirmininkė konservatorė Ingrida Šimonytė šią idėją palaiko ir mano, kad vienišo žmogaus pensija „būtų teisingiau“. Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys „valstietis“ Tomas Tomilinas sako, kad dabar yra diskriminuojami tokių pensijų negaunantys – niekada santuokoje nebuvę ar išsiskyrę asmenys.

Socialdemokratas Algirdas Sysas įsitikinęs, kad apsisprendus mokėti vienišų asmenų išmokas, reikėtų tikrinti jų gavėjų finansinę padėtį.

Biudžeto ir finansų komiteto vadovas Stasys Jakeliūnas mano, kad reikėtų didinti senatvės pensijas, o ne išmokas našliams – jos didėja mažiau negu pensijos.

„Esame numatę vyriausybės planuose 2019 metais sukurti sistemą pereiti nuo našlių prie vienišo asmens pensijos. Yra nedidelis skirtumas – ar tu gyvenai kartu su sutuoktiniu ar be, vienam su viena pensija išgyventi yra sunku, todėl tas priedas būtų mokamas visiems vienišiems žmonėms – bent jau tokie planai yra,“ – BNS teigė L. Kukuraitis.

Jis prognozavo, kad tokią išmoką žmonės galėtų gauti nuo 2020 metų.

„Tokie yra planai, jeigu mes turėsime galimybių, tą sistemą paleisime greičiau,“ – žadėjo L. Kukuraitis.

Pasak jo, kol kas diskusijos apie tokios išmokos dydį nevyksta, aptariamas tik pats vienišo žmogaus parėmimo specialia išmoka principas.