Biržų seniūnijos užsakymu A. Dauguviečio parke šienavę darbininkai kartu su žole „nuskuto“ ir daugiau nei pusantro šimto pavasarį pasodintų medelių.

Antano Dauguviečio parke dažnai besilankantys ir žaliųjų plotų tvarkymo pokyčius jautriai vertinantys biržiečiai apstulbę. Prieš miesto šventę Biržus šluoti, puošti ir šienauti ėmęsi šeimininkai „nuskuto“ parko kalną. Trimeriais ginkluoti pjovėjai nurėžė ir šlaite augusius medelių sodinukus.

„Mačiau pavasarį, kaip tuos medelius sodino. Stebėjau, kaip jie prigiję ėmė stiebtis, o visai neseniai pagalvojau, kad tik jų, supamų aukštos žolės, nenušienautų. Kol mąsčiau, kuriai čia savivaldybės poniai skambinti, pjovėjai nurėžė visus šlaite augusius medelius. Už galvos imtis norisi, kai dalgiais švaistosi nekontroliuojami arba „besmegeniai“ asmenys“, – jaudindamasis pasakojo jaunas Biržus mylintis vyras.
„Taip, pridirbo“, – atsiduso miesto seniūnė Kristina Undzėnienė. Anot jos, tai rangos darbus atliekančios bendrovės „Biržų komunalinis ūkis“ darbininkų veiklos rezultatas.
Viliamasi, kad želdiniai dar gali ataugti. Jeigu jie neatžels, iš rangovo bus pareikalauta medžius atsodinti.

K. Undzėnienė sakė, kad rangovai žinojo apie kalno šlaite augančius lanksvų sodinukus. Apie juos žolę gražiai buvo nupjovę anksčiau parką šienavę bendrovės „Biržų ranga“ darbininkai.

Pasak A. Dauguviečio parko tvarkymo projekto įgyvendinimo vadovės, savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiosios specialistės Vaidos Bajorūnienės, minėto kalno šlaituose buvę pasodinta 357 lanksvų sodinukai. Visi jie kainavę 1782 Eur.

V. Bajorūnienės žiniomis, lanksvos „nuskustos“ tik vienoje šlaito pusėje.
„Realiai tai turėtų būti daugiau nei pusė medelių“, – apie nupjautus sodinukus sakė V. Bajorūnienė. Ji taip pat teigė, kad šienavimo darbus atliekančios įmonės žmonės apie medelius buvo informuoti.
Ką apie neatsakingą darbą mano šienavusios įmonės atstovai, sužinoti nepavyko. Bendrovės „Biržų komunalinis ūkis“ vadovė Asta Sadauskienė penktadienį iki pietų į telefono skambutį neatsiliepė.

Alfreda Gudienė