Rasa Keliuotytė

Visai netrukus, gegužės 15 d., baigsis visoje Lietuvoje dešimtus metus vykstanti gerumo akcija „Spalvotas pavasaris“. Jos metu siuvamos, mezgamos, neriamos kepuraitės onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams. Šiemet pirmą kartą kepuraites galima kurti ir onkologinėmis ligomis sergančioms moterims.

Akcija Lietuvoje organizuojama per bibliotekas. Kaip „Gimtajam…“ sakė Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Snieguolė Galvelienė, mūsų rajonas šioje akcijoje dalyvauja antrą kartą.

„Informaciją išplatinome per visus mūsų bibliotekos filialus visoms rajono bendruomenėms. Reakcija tikrai yra – moterys mezga, neria kepuraites, taip pat ir kojinytes, riešines mažiesiems ligoniukams, o kartu prideda ir palinkėjimus, atvirukus. Kartais tie linkėjimai būna tokie gražūs, kad net sugraudina“, – sako S. Galvelienė ir priduria, kad laiko dar yra. Biblioteka (Kauno g. 7, Rokiškis) kepuraičių ligoniukams lauks iki ateinančio trečiadienio.

„Po to visas gerumo akcijoje dalyvavusių rajono žmonių dovanėles išsiųsime į Kauną, kur jos su visais linkėjimais pasveikti bus išdalintos į onkologines ligonines“, –  sako S. Galvelienė.