Iš kairės: Valerijus Rancevas, Dainius Bardauskas, Valdemaras Valkiūnas, Gintautas Gegužinskas. Redakcijos ir asmeninių archyvų nuotr.

Keturios Panevėžio apskrities savivaldybės bei verslininkai kyla į kovą dėl naujosios atliekų rinkliavos. Siekiama, kad nepriklausomi auditoriai atliktų UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro (PRATC) veiklos auditą: įvertintų, ar centro deklaruojami veiklos kaštai ir nuo jų priklausantys mokesčiai už atliekas yra pagrįsti.

Susivienijo

Rajonų politikai kelis mėnesius kaitino nervus dėl rinkliavos metodikos patvirtinimo, ginčytasi, kokią dalį turėtų sudaryti mokesčio pastovioji, o kokią – kintamoji dalis. Išsakyta abejonių, kad PRATC gali siekti nepagrįstai didelių mokesčių. PRATC akcininkai – šešios Panevėžio apskrities savivaldybės, jungtinės veiklos sutarties pagrindu įkūrusios šį centrą. Rokiškio, kaip ir kaimyninės Kupiškio, Biržų bei Pasvalio savivaldybės, veikdamos vienos, įtakos PRATC sprendimams neturi, nes yra smulkiosios akcininkės. Bet suvienijusios jėgas jos įgauna galią ir gali pačių sukurto „kūdikio“ žingsnius kontroliuoti.